19-20.10.2019 : Ekstraliga - VII kolejka

RC Orkan Sochaczew - Master Pharm Rugby Łódź 14:35 (7:22)

Punkty dla Master Pharm Rugby Łódź: Gdula -15, Kramarenko -5, Reksulak -5, Kubalewski -5, Matyjak -5
Punkty Orkan: Mateusz Pawłowski -5, Joshua Chisanga -5, Michał Kępa -4

Łodzianie nie do zatrzymania. Siódme zwycięstwo.

Łodzianie pokonali w Sochaczewie zawsze groźny Orkan 35:14 Orkan zrobił wszystko, żeby pokonać łodzian. W ostatniej chwili do Sochaczewa dojechało dwóch silnych garczy z Kenii. Grali też Gruzini, zawodnicy z Tonga i oczywiście Polacy, a i tak nie dali rady.

Łodzianie grali konsekwentnie. wykorzystując każdą sytuację do zdobycia punktów, w tym dyktowane przez sędziego karne. Dzięki temu w 58 min prowadzili 28:7 W 65 min za dyskusje z arbitrem żółtą kartkę ujrzał Mirosz. Łodzianie grali przez 10 minut w osłabieniu. Po graniu przez dobre 15 minut na przedpolu łodzian, gospodarze zdobyli drugie przyłożenie, decyzją arbitra... bocznego.

Powiedzmy szczerze, nie dziwimy się zdenerwowaniu kapitanowi łodzian, bo arbitrzy w drugiej połowie chcieli widzieć błędy popełniane tylko przez drużynę gości. Dlaczego, trudno dociec. Szybka akcja łodzian, zakończona przez Matyjaka w 80 min gry dała łodzianom czwarte przyłożenie, warte pięć ligowych punktów. Brawo! (P)(Express Ilustrowany)

Master Pharm Rugby Łódź: Kramarenko, Kafarski, Kacprowicz, Karpiński, Witkowski, Nibladze, Justyński, Mirosz, Plichta, Gdula, Matyjak, Reksulak, Kubalewski, Urbaniak, Pogorzelski,
Grabia, Serafin, Lewandowski, Miśkiewicz, Szmajewski, Kozakiewicz. Trener: Przemysław Szyburski

RC Orkan: Bagaturia, Gadomski, Jelia, Brażuk, Mroziński, Chisanga, Mavala, Pawłowski, Pętlak, Kępa, Budnik, Fursenko, Młyńczak, Sadowski, Fakatou. Syperek, Dobrowolski, Niemyjski, Samita, Młyńczak, Levanti, Misiak, Markiewicz.

Pozostałe mecze:OKS Skra Warszawa - RC Arka Gdynia 71: 14 (33:14), KS Budowlani Lublin - MKS Pogoń Awenta Siedlce 8:30 (3:15) RZKS Juvenia Kraków - MKS Ogniwo Sopot 36:22 (13:15)