Zwycięstwa łódzkich rugbistów.
Dodane przez Rugbus dnia 19-05-2019

To był udany weekend łódzkich rugbistów. Master Pharm Budowlani pokonali Juvenię Kraków. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli również KS Budowlani. Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego rozgromili w sobotę Juvenię Kraków i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mają trzy punkty przewagi nad trzecią w tabeli Pogonią Siedlce. A to oznacza, że łodzianie są już naprawdę bliscy wywalczenia miejsca w wielkim finale Ekstraligi rugby.

Gospodarze tak w młynie, jak i w grze otwartej, byli zespołem o klasę lepszym i z zimną krwią wykorzystywali kolejne błędy popularnych Smoków.

- Dziś było w naszych poczynaniach zdecydowanie za dużo chaosu - przyznał po meczu szkoleniowiec krakowskiego zespołu. Ten chaos okazał się , nomen omen, wodą na młyn Master Pharm Budowlanych, którzy już do przerwy prowadzili 46:3, a choć tuż po rozpoczęciu drugiej połowy punkty z przyłożenia zdobył dla gości Jerzy Głowacki, był to łabędzi śpiew krakowian w mieście włókniarzy.

Paul Walters tym razem zdobył dla Master Pharm Budowlanych tylko 3 punkty, ale wskutek urazu zszedł z boiska i zastąpili go inni - Hubert Lewandowski, Mateusz Matyjak i Wilhelmus Staphorst.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli też KS Budowlani. W sobotę na boisku przy ul. Górniczej nie brakowało ani walki, ani ostrych spięć (dość powiedzieć, że sędzia pokazał dwie czerwone kartki), ostatecznie zaś to Arka Gdynia, niegdyś ligowy potentat, musiała uznać wyższość łódzkiego zespołu. KS Budowlani zajmują ósmą lokatę. (Dzienniklodzki.pl)