Absurd. Rugbowy serial trwa. Budowlani - Lechia w sobotę w Łodzi
Dodane przez Rugbus dnia 29-05-2013

W sobotę (1.06.) o godz. 17 na stadionie SMS przy ul. Milionowej rugbiści Master Pharm Budowlani znów zagrają z Lechią Gdańsk (Sędziują Szostek, Jasiński, Marciniak). Tym razem w półfinale Pucharu Polski. Zwycięzca awansuje do finału, w którym zmierzy się pewnie z Arką Gdynia. Łodzianie bronią pucharu. Sportowy hit za sprawą działaczy związku zamienił się w niestrawną brazylijską telenowelę. W ciągu miesiąca mistrz (Lechia) i wicemistrz (Budowlani) zagrają ze sobą... cztery razy! Czy nie można było przełożyć meczu na drugą połowę czerwca, po zakończeniu ligowych rozgrywek, tak jak stało się z drugim meczem półfinałowym? Okazuje się, że ...


Rozszerzona zawartość newsa
Sportowy hit za sprawą działaczy związku zamienił się w niestrawną brazylijską telenowelę. W ciągu miesiąca mistrz (Lechia) i wicemistrz (Budowlani) zagrają ze sobą... cztery razy!

Najpierw w meczu ligowym łodzianie wygrali 13:0, potem w pierwszym meczu półfinałowym play- off przegrali 18:38, teraz mecz trzeci - w Pucharze Polski, a za tydzień - rewanżowy mecz półfinałowy. Uff, tak właśnie działacze robią wszystko, żeby odebrać dyscyplinę jakąkolwiek atrakcyjność.

Czy nie można było przełożyć meczu na drugą połowę czerwca, po zakończeniu ligowych rozgrywek, tak jak stało się z drugim meczem półfinałowym? Okazuje się, że nie bo wtedy nie będzie już w składzie Lechii dwóch znakomitych graczy z Samoa, którzy wracają do domu. Bez nich Lechia traci z 30 procent wartości. Do takiego osłabienia władze PZR nie mogą dopuścić. Dlatego trzeba grać i już, wbrew logice, zdrowemu rozsądkowi.

Trzeba sobie wprost powiedzieć. Polskim rugby rządzi Polski Związek Klubów z Wybrzeża, a na jego czele stoi europoseł PO z ... Wybrzeża - Jan Kozłowski.
źródło:Express Ilustrowany