Przemysław Szyburski - od zapasów po tytuł mistrza Polski w rugby.
Dodane przez Rugbus dnia 20-11-2012

Po ostatnim w tym roku zwycięskim meczu wyjazdowym rugbistów łódzkich Budowlanych w Lublinie karierę zawodnika zakończył Przemysław Szyburski. W tym meczu ,,Szybur” grał z opaską kapitana. – Karierę chciałem skończyć już latem, ale ze względu na trudną sytuację kadrową w drużynie, realizację decyzji postanowiłem odłożyć – tłumaczy zawodnik I linii młyna, który od lat jest też asystentem trenera Mirosława Żórawskiego. W rugby Szyburski grał przez ...


Rozszerzona zawartość newsa

Po ostatnim w tym roku zwycięskim meczu wyjazdowym rugbistów łódzkich Budowlanych w Lublinie karierę zawodnika zakończył Przemysław Szyburski. W tym meczu ,,Szybur” grał z opaską kapitana.

– Karierę chciałem skończyć już latem, ale ze względu na trudną sytuację kadrową w drużynie, realizację decyzji postanowiłem odłożyć – tłumaczy zawodnik I linii młyna, który od lat jest też asystentem trenera Mirosława Żórawskiego.

W rugby Szyburski grał przez 16 lat, w tym czasie zdobył cztery tytuły mistrza Polski oraz występował w reprezentacji Polski. – Zanim zostałem rugbistą swych sił próbowałem w zapasach w stylu wolnym w ŁKS – wspomina Szyburski, który teraz chce zajmować się szkoleniem młodzieży i wychowywać swoich następców. Jest też nauczycielem w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi.
źródło:Express Ilustrowany