Nie ma ściemy, trenują na maksa.
Dodane przez Rugbus dnia 29-01-2020

Walczymy o mistrzostwo Polski mówi z przekonaniem trener lidera ekstraligi rugby Master PharmBudowlani Przemysław Szyburski. Zawodnicy też o tym cały czas rozmawiają. Mamy swoje problemy, ale widać one tylko jednoczą, dawno nie widziałem naszej drużyny trenującej z takim zapałem, z taką determinacją. Trzymamy się razem, idziemy do przodu. Nie ma ściemy na treningach jest ciężka praca. Jestem zbudowany postawą moich podopiecznych.

Łódzcy rugbiści trenują pięć razy w tygodniu. Te siedem dni są wyjątkowo obciążone zajęciami twierdzi szkoleniowiec. Zawodnicy wiedzą, że przelewek nie będzie. W przyszłym tygodniu już będzie lżej. Zrezygnujemy z jednych zajęć na siłowni, na rzecz treningu na boisku. Będziemy się koncentrować na dynamizowaniu zawodników. Poświęcimy więcej czasu sprawom technicznym i taktycznym. Moi podopieczni dobrze wyglądają są silni, dosyć jak na ten okres przygotowań szybcy. Plan przygotowań dopracowany jest w najdrobniejszych szczegółach. Rozpisany do rozpoczęcia ekstraligi. A zaczynamy 7 marca meczem z Lechią w Gdańsku.

Do Łodzi wrócili stranieri. Rehabilitację po operacji kolana przechodzi Toma Mchedlidze. Pracuje już Vitalij Kramarenko, a ostatnio dołączył Davit Nibladze. To nasze odkrycie rundy jesiennej uważa szkoleniowiec. Bardzo dobry zawodnik defensywny, coraz lepiej dający sobie radę w ofensywie. Bez dwóch zdań, pomógł drużynie w rundzie jesiennej. Teraz nie powinno być inaczej. Wierzę, że szybko dojdzie do optymalnej formy. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, to nasza kadra nie jest zamknięta, chcielibyśmy ją poszerzyć o kilku wartościowych graczy. (Express Ilustrowany)


Rozszerzona zawartość newsa