W następnym sezonie tylko osiem drużyn.
Dodane przez Rugbus dnia 26-08-2019

Wycofanie się w ostatniej chwili, tuż przed startem z rozgrywek ekstraligi, drużyny KS Budowlani Łódź, pokazuje jak na dłoni, że reforma rozgrywek jest potrzebą chwili, ba powinna być dokonana dawno temu. Bezczynność w tej sprawie, przez kolejne sezony, działaczy związku, za długo odbijało się czkawką polskiemu rugby i chyba dopiero rejterada łodzian przelała czarę goryczy. A może zadziałał fakt, że mecze ekstraligi ma pokazywać Polsat.
Trzeba przyznać, że pierwszym mądrym pomysłem był powrót do grania systemem jesień – wiosna. Finał minionych rozgrywek, rozegrany przy znakomitej pogodzie, licznej publiczności i na bardzo dobrym poziomie, był tego najlepszym dowodem.

Polski Związek Rugby potwierdził też, że po nadchodzącym sezonie zmniejszy się liczba drużyn grających w najwyższej klasie rozgrywkowej – z 10 do 8.Dlatego ekipa, która zajmie dziewiąte miejsce w końcowej klasyfikacji spadnie do pierwszej ligi, zaś drużynę z ósmego miejsca czeka baraż o utrzymanie z najlepszym zespołem zaplecza ekstraligi.Kolejny dobry krok został zrobiony. Czekamy na następne. (Express Ilustrowany)