KS Budowlani walczą o miano najlepszych w szkoleniu młodzieży
Dodane przez Rugbus dnia 04-06-2019

Bliscy zdobycia tytułu klubu najlepiej szkolącego młodzież w rugby w Polsce stają zawodnicy i trenerzy Klubu Sportowego Budowlani Łódź. Po rozegraniu ośmiu turniejów eliminacyjnych drużyny dziecięce zajmują czołowe lokaty w klasyfikacji. I tak zespół mini żaka (roczniki 2008 2009) plasuje się na pierwszym miejscu z przewagą 13 punktów nad NHRK Kraków, zespół żaka (rocznik 2007) jest na drugim miejscu i do lidera Arki Gdynia brakuje mu 7 punktów
Zespół młodzika (roczniki 2005 2006) uzbierał 76 punktów i wyprzedza Arkę Gdynia o 19 punktów. W klasyfikacji generalnej najmłodsi Budowlani uzbierali 186 punktów i przewodzą stawce zespołów z całej Polski. Szansa na triumf jest wielka.

W sobotę na stadionie przy ul. Górniczej odbędzie się finał rozgrywek dzieci i młodzieży w rugby. Od godziny 10 wybiegną na boiska przedstawiciele 15 klubów rugby z całej Polski czyli około 500 zawodniczek i zawodników.

W dziecięcym rugby emocji i zaciętej walki nie brakuje. Woli zwycięstwa młodym zawodnikom może pozazdrościć nie jedna drużyna dorosłych. Można spodziewać się ciekawych, zaciętych, barwnych zawodów, które warto zobaczyć! A my trzymamy kciuki za KS Budowlani. (Express Ilustrowany)