Wielki finał z udziałem łodzian 15 czerwca. Pokaże go Polsat!
Dodane przez Rugbus dnia 30-05-2019

W sobotę ostatnia kolejka sezonu zasadniczego ekstraligi rugby. Wiadomo, że w finale w walce o mistrzostwo Polski zmierzą się drużyny Master Pharm Budowlani i Ogniwa Sopot. Pytanie tylko, gdzie odbędzie się decydujący mecz. Jeśli Ogniwo przegra w Krakowie z Juvenią, a łodzianie pokonają w Gdyni Arkę, to gospodarzem meczu będą łodzianie. Takie rozwiązanie jest możliwe, ale powiedzmy szczerze, że porażka zespołu z Sopotu byłaby największą sensacją sezonu zasadniczego.

Już wiadomo, że mecz finałowy zostanie rozegrany w sobotą 15 czerwca o godz. 15 lub 17, a ma go transmitować Polsat. Wiadomo też, że Polski Związek Rugby nie zgodził się, żeby arbiter pojedynku był sędzia zza granicy, jak to się wcześniej zdarzało. Szkoda, bo francuscy arbitrzy, którzy prowadzili kilka finałów robili o obiektywnie i z klasą.

Ostatni mecz w sezonie rozegra też drużyna KS Budowlani, która walczy o pietruszkę. Cel został bowiem zrealizowany. Klub z ul. Górniczej po pokonaniu Arki i walkowerze otrzymanym za nierozegrany mecz z Lechią Gdańsk utrzymał się w ekstralidze. W ostatniej kolejce łodzianie zmierzą się w Sochaczewie z walczącym o prawo gry w meczu o trzecie miejsce Orkanem. (Express Ilustrowany)