Reprezentacja Polski z łodzianami w składzie walczy w Hiszpanii
Dodane przez Rugbus dnia 24-05-2019


Przerwa w rozgrywkach ekstraligi rugby, nie oznacza, że najlepsi zawodnicy próżnują. Nasze reprezentacje siódemek kobieca i męska zagrają w 33 turnieju Costa Blanca Sevens organizowanym przez Benidorm 7's na Villajoyosa Rugby Stadium w Villajoyosa (Hiszpania). Panowie zmierzą się z argentyńskim zespołem Locos del 7's, selekcją USA North East ze Stanów Zjednoczonych oraz hiszpańskim klubem, który zajmie trzecie miejsce w barażach podaje strona PZ rugby. Obie kadry przygotowują się do Mistrzostw Europy/Grand Prix Series i eliminacji do igrzysk olimpijskich.

W męskiej drużynie narodowej jest czterech łódzkich graczy Bartosz Kubalewski, Dawid Plichta o Krystian Pogorzelski (Master Pharm Budowlani) oraz David Tarnawski (KS Budowlani)

Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego ekstraligi zaplanowana jest na początek czerwca. Master Pharm Budowlani, którzy zapewnili sobie udział w wielkim finale, grają z Arką w Gdyni, a pewni utrzymania KS Budowlani zmierzą się z Orkanem w Sochaczewie. (Express Ilustrowany)