Mistrzowie Polski - Master Pharm Budowlani - s± coraz mocniejsi w obronie.
Dodane przez Rugbus dnia 07-05-2019

Były mecze na szczycie ekstraligi rugby, będzie kolejny... Znów z udziałem mistrzów Polski, drużyny Master Pharm Budowlani. Zajmuj±cy drugie miejsce łodzianie zmierz± się w sobotę (godz. 14) w Warszawie z trzeci± Skr±. Stawka cały czas jest ta sama prawo gry w wielkim finale o tytuł mistrza Polski. W ostatniej kolejce Master Pharm Budowlani pokonali wysoko i pewnie aspiruj±cych do walki o medale imienników z Lublina 49:7, Brakowało troch± efektownych i skutecznych akcji formacji ataku, choć 30metrowy rajd Macieja Orłowskiego zakończony przyłożeniem piłki w polu punktowym w końcówce spotkania, rekompensuje wszystko. Nie da się jednak ukryć, że łodzianie s± na dobrej drodze do tego, aby wyst±pić w finale.

Stanisław Więciorek trener Budowlanych Lublin: Łodzianie s± niesamowicie zdyscyplinowani taktycznie, potrafi± wykorzystać błędy popełnione przez przeciwnika. My ich popełnili¶my dużo za dużo, st±d taki wysoki wynik. Sama walka to jednak za mało. Zwycięstwo naszych rywali było pewne, wysokie i w pełni zasłużone.

Przemysław Szyburski trener Master Pharm Budowlani: To był ładny mecz, także dzięki sportowej postawie naszych rywali, którzy podjęli boiskow± walkę. Coraz lepiej spisujemy się w obronie i to mnie bardzo cieszy. W ofensywie może za często decydowali¶my się na gr± nog±, może powinno być więcej faz gry ręk±, ale to będzie dopiero przedmiotem analizy. Gdy już znaleĽli¶my się pod polem punktowym przeciwnika, potrafili¶my to wykorzystać. Za tak± efektywn± postawę dziękuję swojej drużynie.

Przed drużyn± KS Budowlani mecz wyjazdowy z Lechi± Gdańsk a za tydzień łodzianie podejm± u siebie Arkę Gdynia i może powalcz± o pierwsze ligowe zwycięstwo. (Express Ilustrowany)