W weekend łódzcy rugbiści zagrają w Siedlcach i Sochaczewie.
Dodane przez Rugbus dnia 26-04-2019

W najbliższą niedzielę o godz. 14 mistrzowie Polski Master Pharm Budowlani zagrają jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie. Zajmujący w tabeli trzecie miejsce łodzianie zmierzą się w Sochaczewie z wiceliderem - Orkanem. Warto dodać, że to jeden z ostatnich meczów naszego zespołu z drużynami z czołówki, a niewykluczone, że i spotkanie, które jednych bądź drugich przybliży do wielkiego finału Ekstraligi Rugby.

Łodzianie wystąpią w niedzielę bez dwóch ważnych zawodników. Zabraknie gracza formacji młyna - Łukasza Kujawy oraz czołowego zawodnika ataku, Patryka Reksulaka. To odrobinę może martwić, lecz na szczęście łodzianie dysponują szeroką i wyrównaną kadrą.

Z kolei walczący o utrzymanie rugbiści KS Budowlani spotkają się w sobotę o godz. 16 z Pogonią w Siedlcach. Każdy korzystny wynik łodzian będzie wielką sensacją, bo rywal podobnie jak Master Pharm Budowlani i Orkan Sochaczew będzie w tym sezonie walczył o medale.

Warto również dodać, że w sobotę o godz. 10 w Sopocie odbędzie się czwarty turniej o mistrzostwo Polski U-16 w rugby kobiet. Dwie łódzkie drużyny - Venol Atomówki i Rugby Kobiet KS Budowlani - po jesiennych turniejach zajmują drugie i trzecie miejsce.

Również w sobotę o godz. 10.30 w Łodzi przy ul. Górniczej zostanie rozegrany XII Memoriał im. Mitosława Wojtani. Wezmą w nich udział młodzi zawodnicy rugby. (Dzienniklodzki.pl)