MKS Ogniwo Sopot - KS Budowlani Łódź 46:3 (29:0)

Punkty Łódź: Oskar Dębiński.-3
Punkty Ogniwo: Filip Porębski -15, Wojciech Piotrowicz -6, Robert Graban -5, Stanisław Powała-Niedźwiecki -5, Piotr Zeszutek -5, Grzegorz Szczepański -5.

Łódzcy rugbyści podjęli walkę nad Bałtykiem

W meczu ekstraligi rugby KS Budowlani przegrali w Sopocie z Ogniwem 3:46 (0:29). Wbrew pozorom, taki rezultat wcale nie oznacza, że podopieczni trenera Meraba Gabunii skompromitowali się nad Bałtykiem. W ostatnich latach w tej lidze dosyć często bywały już bowiem znacznie większe różnice punktowe między zespołami. Potencjał kadrowy obydwu zespołów jest nieporównywalny, więc nie ma mowy o wstydzie. Łodzianie zrobili po prostu wszystko, na co było ich stać.

W następny weekend KS Budowlani podejmą na stadionie przy ul. Górniczej Skrę Warszawa. To starcie odbędzie się w sobotę, prawdopodobnie o 15.

KS Budowlani Łódź skład:Koridze, Zabokrzycki, Dzabakhidze, Górski, Szczukocki, Nibladze, Jagamaidze, Zdun, Dębiński, Kinast, Paluch, Nitschke, Szczukocki, Matuszewski, Tarnawski oraz: Paluch, Rusek, Białachowski, Puchalski, Stolarz. Trener: Gabunia

OGNIWO: Mokretsov, Rau, Bysewski, Piotrowski, Graban, Niedźwiecki, Grabowski, Zeszutek, Plichta, Piotrowicz, Porębski, Wilczuk Mariusz, Przychocki, Szczepański, Zhuk. Rezerwa: Wilczuk Marcin, Zając, Wojtkuński, Burek, Nurzyński, Gwozdecki, Mrowca, Lubczyński Trenerzy: Czyż, Pogorzelski

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MKS Pogoń Awenta Siedlce - Master Pharm Budowlani SA Łódź 18:21 (7:6)

Punkty dla Budowlanych: Walters – 11, Kramarenko -5 Botha -5
Punkty Pogoń: Mateusz Adamski -8, Andrei Cebotari -5, Michał Węzka -5.

Po dramatycznym, zaciętym i wyrównanym spotkaniu rugbiści Master Phram Budowlani wygrali mecz w Siedlcach.

Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich sekund doliczonego czasu gry. Łodzianie potrafili obronić ciężko wywalczone prowadzenie i cieszyli się z z końcowego sukcesu. Przez większą część pierwszej połowy łódzcy rugbiści przebywali pod polem punktowym rywali. Mieli pięć akcji młynem, z których żadna nie przyniosła pozytywnego rezultatu.

Byli już metr od położenia piłki, a jednak ta sztuka im się nie udała. Rywale bronili się ambitnie i skutecznie. Jedne jedyny ich szybki atak przyniósł natomiast pełną punktową pulę. Dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy (a arbiter przedłużył ją o 10 minut) dwa razy karne wykorzystał Walters.
Druga połowa zaczęła się od skutecznej akcji lewą stroną i pierwszego przyłożenia piłki w polu punktowym przez łodzian, którego autorem był Kramarenko.

Rywale celnie wykonywanymi karnymi doprowadzili do remisu 13:13. Silniejszym młynem dysponowali łodzianie i dzięki jego akcji zdobyli kolejne cenne punkty, których autorem był Botha. Gdy karnego wykorzystał w 71 minucie Walters było już 21:13 dla łodzian. Gospodarze walczyli ambitnie. Przeprowadzili składną akcję (18:21), ale ich ostatni atak zastopowali Budowlani i odnieśli bezcenne zwycięstwo.(Express Ilustrowany)

Master Phram Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Ignaczak (78, Witkowski), Noszczyk (85, Staphrost), Mirosz, Botha, Plichta, Walters, Wlaźlak, Reksulak (31, Bosiacki), Kubalewski, Kozakiewicz, Pogorzelski.

W pozostałych spotkaniach sobota: Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 48:8 (29:3), Budowlani Lublin - Skra Warszawa 27:31 (15:12); niedziela: Orkan Sochaczew Juvenia Kraków 48:13 (22:6)