Trener rugbystów KS Budowlanych Merab Gabunia: Zrobimy wszystko, by wzmocnić ten zespół
Dodane przez Rugbus dnia 29-01-2019

W nowym sezonie ekstraligi rugby jednym z dwóch zespołów z naszego miasta będą KS Budowlani. Trener łodzian Merab Gabunia jest umiarkowanym optymistą. Szkoleniowiec KS Budowlanych ma świadomość, że trudno będzie nawiązać wyrównaną walkę ze ścisłą czołówką, nie traci jednak wiary w powodzenie swojej misji. – Na razie skupiamy się na ciężkiej pracy. Ćwiczymy pod dachem (na siłowni i w sali gimnastycznej). Na boisku pojawimy się za kilka dni. Frekwencja nie jest może oszałamiająca, ale to dlatego, iż jak dotąd trenują jedynie chłopaki z Łodzi. Dopiero w tym tygodniu doczekamy się prawdopodobnie zawodników z Poznania, a później ewentualnie Gruzinów.

Cały czas sondujemy rynek, choć wiadomo, że w naszych realiach organizacyjnych nie stać nas na hity transferowe. Obiecuję jednak, że zrobimy wszystko, żeby wzmocnić ten zespół. O meczach sparingowych pomyślimy w marciu, na razie czas na robotę. Nie zamierzamy zbytnio odstawać od innych pod względem kondycyjnym – mówi Gabunia. Już w inauguracyjnej kolejce ekstraligi (16 lub 17 marca) czekają nas derby Łodzi. KS Budowlani będą wtedy na stadionie przy al. Unii gośćmi broniących złotego medalu Master Pharm Budowlanych. W drugiej kolejce drużyna Gabuni podejmie Budowlanych Lublin (30/31 marca).

Następne mecze łodzian: z Ogniwem w Sopocie (6/7 kwietnia), ze Skrą Warszawa w Łodzi (13/14 kwietnia), z Pogonią w Siedlcach (27/28 kwietnia), z Juvenią Kraków w Łodzi (4/5 maja), z Lechią w Gdańsku (11/12 maja), z Arką Gdynia w Łodzi (18/19 maja) oraz z Orkanem w Sochaczewie (1/2 czerwca).(Express Ilustrowany)