W sobotę w samo południe KS Budowlani wygrali najważniejszy ligowy mecz
Dodane przez Rugbus dnia 12-05-2018

W sobotę o godz.12 ¶wietnie zapowiadaj±cy się pojedynek o grupowy sukces w eliminacjach mistrzostw Polski kadetów (U 16) wygrali KS Budowlani ŁódĽ 18:17. W eliminacjach wygrali¶my wszystkie spotkania mówi trener Marek Maciejewski. Pokonali¶my naszego najgroĽniejszego rywala Orkan w Sochaczewie 19:6. Wygrali¶my grupę. Stawka była wysoka. I tym razem nie było inaczej. Brawa dla całej łódzkiej ekipy za walkę do końca spotkania. W obu drużynach wyst±piło gros zawodników reprezentacji Polski kadetów. W naszej drużynie kadrowiczami s±: Piotr Sikora, Grzegorz Bieliński, Jakub Berger, Kacper Muras , Jakub Cisak, Makary Madej, Michał Łaszcz, Mateusz Zjawiony i Alan Owczarek.

KS Budowlani ŁódĽ - Orkan Sochaczew 18:17 (8:5). Punkty : Muras -8, Kretschmer i Owczarek po -5.

To my otwierali¶my wynik, a sochaczewianie nas gonili, nie dawali za wygran±. Było już 18:10 dla naszego zespołu , ale rywale przeprowadzili skuteczn± akcję – mówi trener Marek Maciejewski. Do końca meczu zostały cztery minuty. Moi zawodnicy walczyli jak lwy, pokazali charakter i obronili korzystny wynik. Pokazali, że mog± z nich być rugbi¶ci pełn± gęb±. W ćwierćfinale mistrzostw Polski za dwa tygodnie zagramy w Łodzi prawdopodobnie z Legi± Warszawa. Nie jest wykluczone, że ewentualnie w finale znów zmierzymy się z Orkanem Sochaczew.

KS Budowlani skład: Jakub Cisak, Igor Bykowski, Filip Kretschmer, Mateusz Nowak, Grzegorz Bieliński, Jakub Berger, Mateusz Zjawiony, Michał Dudek, Michał Laszcz, Artur Rębowski, Alan Owczarek, Karol Łazowski, Kacper Drynkowski, Kacper Muras, Michał Mrozek, Szymon Wawrzyniak, Oskar WoĽniak, Wiktor Ordziński orazMakary Madej, MieszkoBorowski, Adam Kowalski.