W Poznaniu i Wielkopolsce startują mistrzostwa Europy w rugby.
Dodane przez Rugbus dnia 25-03-2018

Mistrzostwa Europy do lat 18 w rugby po czterech latach wracają do Wielkopolski. Przez osiem dni szesnaście najlepszych drużyn Starego Kontynentu będzie walczyć nie tylko o tytuł mistrza Europy, ale także o awans do europejskiej elity. Rozgrywki będą toczyły się w dwóch grupach tj. w słabszej grupie Trophy z udziałem reprezentacji Polski oraz w silniejszej grupie Championship. Stawką tej pierwszej będzie awans do elity, drugiej – mistrzostwo.

Mecze odbywać się będą od soboty na sześciu stadionach: w Poznaniu, Jarocinie, Żerkowie, Plewiskach, Szamotułach i Grodzisku Wielkopolskim.W stolicy Wielkopolski na obiekcie "Posnanii" rozegrane zostaną dwa spotkania we wtorek, 27 marca. W południe zmierzą się przegrani pierwszych meczów w grupie "Trophy" tj. Czechy - Łotwa i Polska - Ukraina, a o godz. 16 odbędzie się półfinał pomiędzy zwycięzcami pierwszego spotkania.

Reprezentacja Polski na inaugurację zagra z Ukrainą w sobotę o godz. 12 w Jarocinie. Biało-czerwoni pod wodzą trenera Krzysztofa Krzewickiego celują w finał grupy Trophy. Ich najgroźniejszym rywalem będą Niemcy, z którymi mogą zmierzyć się w finale rozgrywek. Faworytem do tytułu mistrzów Europy są Francuzi, którzy triumfowali w trzech ostatnich latach.

Finał mistrzostw Europy odbędzie się 31 marca o godz. 16 w Grodzisku Wielkopolskim. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny. Pierwsze mecze ME do lat 18

Grupa Trophy (sobota): Polska – Ukraina (Jarocin, godz. 12), Niemcy Szwajcaria (14), Czechy – Łotwa (11, Żerków), Luksemburg – Litwa (15)

Grupa Championship (niedziela): Gruzja – Holandia (godz. 12, Plewiska), Francja – Rumunia (16), Portugalia – Rosja (11.30, Szamotuły), Hiszpania – Belgia (15.30)

Podział na grupy:

Grupa Championship: Francja, Gruzja, Portugalia, Hiszpania, Belgia. Rosja, Holandia, Rumunia

Grupa Trophy: Niemcy, Czechy, Polska, Luksemburg, Litwa, Ukraina, Łotwa, Dania (Głoswielkopolski)