Ekstraliga 24.09.2017
Dodane przez Rugbus dnia 22-09-2017


Rugbiści Arki Gdynia ograli KS Budowlanych Łódź, a z kolei Lechia Gdańsk musiała uznać wyższość Budowlanych SA Łódź. W tej kolejce na boisko nie wybiegli natomiast gracze Ogniwa Sopot. Rugbiście Arki Gdynia wygrali w tym sezonie po raz czwarty. W niedzielę bez większych problemów uporali się w Rumi z KS Budowlanymi Łódź. W szeregach gospodarzy bardzo dobre zawody zanotował Szymon Sirocki, autor 16 punktów dla Arki. Nie popisała się, niestety, gdańska Lechia, która musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki też z ekipą z Łodzi, tyle że Budowlanych SA. Już po pierwszej połowie zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy i ich dominacja trwała do ostatniej minuty meczu. W ten weekend w akcji nie zobaczyliśmy Ogniwa. Sopocianie mieli zmierzyć się na wyjeździe z Juvenią Kraków, ale boisko rywali nie nadawało się do gry. (dziennikbaltycki.pl)


Master Pharm Budowlani SA Łódź - RC Lechia Gdańsk 39:0 (13:0)

Punkty: Michał Mirosz 15, Paul Walters 12, Patryk Reksulak 7, Dariusz Kaniowski 5
Przewidywany skład : Kramerenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Botes, Staphorts, Stępień, Mirosz, Plichta, Walters, Matyjak, Kaniowski, Kubalewski, Wlaźlak oraz Bosacki.

RC Arka Gdynia - KS Budowlani Łódź 40:14 (26:0)

Punkty KS Budowlani: Oskar Górski -5, Artem Hłynka -5, Kamil Brzozowski -4
Punkty Arka: Szymon Sirocki 16, Piotr Bojke 5, Radosław Rakowski 5, Karol Trzebiatowski 5, Mateusz Szyc 5, Wiktor Zaradzki 4
Przewidywany skład :Kasprowicz, Wasiński, Sawicki, Sądelski, Poniatowski, Królikowski, Kociński, Stolarz, Losaberidze, Brzozowski, Tarnowski, Gasik, Hlynka, Szczepaniak, Wrona.

Pozostałe mecze: Budowlani Lublin - Pogoń Siedlce 10:31 (10:10)
Juvenia Kraków - Ogniwo Sopot (nie odbył się z powodu złego stanu boiska)
Rozszerzona zawartość newsa