Konferencja prasowa - Mimo przeciwności, za nami świetna runda.
Dodane przez Rugbus dnia 25-05-2017

Dziś o godzinie 12:30 w restauracji Bierhalle na rynku Manufaktury odbyła się konferencja prasowa zespołu ekstraligi rugby, Master Pharm Budowlani SA Łódź, podczas której poruszono wiele tematów dotyczących rundy wiosennej oraz najbliższych meczów.

W konferencji udział wzięli zasłużony dyrektor sportowy Budowlanych SA Łódź, Mirosław Żórawski, trenerzy - Przemysław Szyburski i Krzysztof Szulc, prezes klubu, Krzysztof Serafin, wieloletni kierownik zespołu, Grzegorz Białkowski oraz gruziński zawodnik Budowlanych, Toma Mchedlidze.

Jako pierwszy głos zabrał pierwszy trener zespołu, Przemysław Szyburski, który podsumował niezwykle udaną, zakończoną zajęciem pierwszego miejsca w tabeli Ekstraligi Rugby rundę wiosenną:

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, jeśli chodzi o wyniki sportowe, wygraliśmy sześć meczów i przegraliśmy tylko jeden. Biorąc pod uwagę naszą grę - mieliśmy swoje problemy, głównie zdrowotne. Właściwie tylko w jednym meczu zagraliśmy w kompletnym zestawieniu, z reguły musieliśmy przestawiać pozycje zawodników, co mocno rzutowało na grę. Mimo to, wszyscy gracze, którzy grali spełnili nasze oczekiwania, zagrali z wielką ambicją i mam nadzieję, że jesień będzie w naszym wykonaniu jeszcze lepsza i będą omijać nas urazy."

Zdecydowana część zawodników Budowlanych SA Łódź otrzymała powołanie do reprezentacji, co również zostało skomentowane przez trenera Szyburskiego:

"Pięciu zawodników mamy w reprezentacji Rugby7, kolejnych dwóch w kadrze U-20, więc nasze możliwości, jeśli chodzi o przeprowadzanie treningów są uboższe. W tym momencie rzeczywiście drżymy, zwłaszcza kiedy pojawiały się kolejne kontuzje, a obciążenia były duże. Z jednej strony dla klubu to zaszczyt, że mamy tylu reprezentantów, bo to oznacza, że mamy dobrych graczy, ale z drugiej boimy się, bo każdy uraz może eliminować ich z zespołu."

"Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy zagrali w turniejach reprezentacyjnych, ale z kolei chcemy, aby byli zdrowi na dwa ostatnie turnieje, w których zagrają Budowlani SA Łódź. Sprawa kadrowiczów skomplikowała sprawę, bo chcieliśmy podzielić drużynę na dwa cykle treningowe, a w tym momencie z "braku ludzi" każdy będzie nam potrzebny do turnieju Rugby7. Do 24 czerwca pracujemy wszyscy razem, później mamy około trzech tygodni przerwy."

Następnie głos zabrał drugi z trenerów, Krzysztof Szulc, który został poproszony o skomentowanie pracy młyna w rundzie wiosennej oraz zdradzenie stanu zdrowia jednego z najlepszych zawodników, Piotra Karpińskiego I:"Młyn stanowi integralną część naszego zespołu, dzięki niemu atak ma zdecydowanie więcej okazji do zdobywania punktów. Mamy ustabilizowany skład, gracze mogą się wymieniać pozycjami i uważam, że ustawiamy młyn najlepiej w Polsce. Minimum dwa razy w tygodniu poświęcamy czas na ćwiczenia specjalistyczne i to procentuje. Uważam, że w przyszłości, jeśli nasz młyn będzie w takim samym składzie lub wzmocnionym, nadal będzie dominował w kraju."

"Piotrek Karpiński ma uraz stawu skokowego. Pojechał na kadrę i już na pierwszym treningu doznał skręcenia. Do tej pory boryka się z tą kontuzją i w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy wróci do gry."

Całą konferencję otworzył oraz prowadził zasłużony dyrektor sportowy Budowlanych SA Łódź, Mirosław Żórawski, który nie tak dawno obchodził XXX. swojej pracy szkoleniowej. Przed kilkoma dniami z rąk Rady Miasta otrzymał nagrodę za zasługi dla Łodzi, na które składa się chociażby wywalczenie 40 tytułów i medali w trakcie swojej pracy trenerskiej.
Autor: Cezary Kawecki (tulodz.com)