Ekstraliga: KS Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk

Budowlani Lublin - Budowlani SA Łódź 3:26 (3:6)

Punkty zdobyli: Paul Walters 6, Eduard Vertyletskij 5, Dawid Plichta 5, Dariusz Kaniowski 5, Piotr Karpiński 5.

Master Pharm Budowlani: Kramarenko, Kujawa, Mchedlidze, Karpiński II, Ignaczak, Noszczyk, Justyński, Vertyletskij, Plichta, Walters, Matyjak, Kaniowski, Reksulak, Wlaźlak, Bosiacki oraz: Stępień, Kościelski, Majcherczyk, Serafin, Abashidze, Orłowski, Michał Similski.

W Lublinie Master Pharm Budowlani triumfowali z tzw. bonusem, dzięki czemu umocnili się na pierwszej pozycji w tabeli. Potwierdziło się, że team z Lubelszczyzny zrobi wszystko, aby „postawić” się liderowi. Gospodarze zagrali z pasją w obronie, starali się też groźnie kontratakować. Jednak z każdą upływającą minutą do głosu dochodzili zdecydowani faworyci. Wyszło na jaw lepsze przygotowanie kondycyjne mistrzów Polski

KS Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 7:52 (0:7)

Punkty dla gospodarzy: Bartosz Zabokrzycki 5, Givi Losaberidze 2

Blachy Pruszyński Budowlani skład: Stolarz, Sawicki, Zabokrzycki, Chirgadze, Poniatowski, Cheladze, Kiedos, Ławski, Losaberidze, Pietrzak, Szczepaniak, Hlynka, Grabowski, Tarnovski, Pustkowski.

Niestety i tym razem przed własną publicznością KS Budowlani nie wygrali meczu. W pierwszym składzie wystąpił nawet trener Pietrzak wspomagany przez Ławskiego i Stolarza. Gra wyglądała jak w poprzednich meczach, pierwsza połowa wyrównana z licznymi akcjami z naszej strony, które nie przekładały się na punkty natomiast w połowie drugiej schodzi powietrze i po kilku akcjach lewą stroną boiska goście przykładali kolejne punkty. Dużo błędów powodowało frustrację u zawodników, co nie przekładało się na dalszej grze na boisku. Zaznaczyć trzeba, że Lechia miała młodą drużynę, w której było widać potencjał, ale i też czeka ją dużo pracy. Był to ostatni pojedynek w tej rundzie wiosennej.(Rs)

Gdańskich rugbistów w Łodzi przywitała upalna pogoda, a sędzia zawodów już po kwadransie gry zarządził przerwę na nawodnienie. Pierwsza połowa przyniosła prowadzenie Lechii po przyłożeniu Viana Riekierta i podwyższeniu Jędrzeja Nowickiego, którego kopy w sobotę były wręcz niezawodne.

Gdańszczanie swoją dominację nad beniaminkiem ekstraligi pokazali jednak dopiero po przerwie. Dwukrotnie piłkę w pole punktowe gospodarzy zaniósł Mateusz Pawłowski, a Nowicki dorzucił dwa podwyższenia i celny kop z rzutu karnego. Było już 24:0, gdy kontuzji nabawił się Pawłowski i musiał opuścić boisko.

Budowlani zdołali odpowiedzieć przyłożeniem, ale o zdobywanie punktów zadbali w gdańskiej ekipie Vian Riekert i Robert Wójtowicz. W sumie gdańszczanie zakończyli spotkanie z siedmioma przyłożeniami rozbijając miejscowych w drugiej części meczu.

Na ligowe boiska rugbiści w rozgrywkach "piętnastek" wrócą 12 sierpnia.(sport.trojmiasto.pl)

Pozostałe mecze: Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 15:19 (5:0), Pogoń Awenta Siedlce - Juvenia Kraków 54:18