Rozłam w łódzkim rugby. Powstały dwa wrogo do siebie nastawione kluby.
Dodane przez Rugbus dnia 08-03-2017

Nastąpił rozłam w łódzkim rugby. Z jednej wielkiej współpracującej ze sobą rodziny rugbistów powstały dwa wrogo do siebie nastawione kluby. Niby powinniśmy się cieszyć, że w tym roku po raz pierwszy w historii w ekstralidze rugby zagrają dwa łódzkie kluby o podobnie brzmiących nazwach: Budowlani Spółka Akcyjna i Klub Sportowy Budowlani. Niestety tak nie jest, a jeden klub może doprowadzić do bankructwa drugi. Kilka lat temu Budowlani stanęli nad finansową przepaścią.

Na szczęście powstała spółka akcyjna, ratująca rugby seniorów w Łodzi. Młodzież pozostała w Klubie Sportowym Budowlani. Oba podmioty zgodnie pracowały na dobre imię rugby. Budowlani SA zdobywali medale mistrzostw Polski, KS Budowlani wychowywali dla seniorów zdolną młodzież i zarabiali na tym pieniądze. Zawarto specjalną umowę o współpracy.

Sielanka zamieniła się niestety w wojnę, gdy KS Budowlani (ci od młodzieży) otrzymali możliwość grania w ekstraklasie jak Budowlani SA (ci od medali). Powstał problem w zdobyciu licencji dla obu klubów, bo obok seniorów kluby muszą mieć drużyny juniorów. Budowlani SA i KS Budowlani seniorów posiadają, ale drużyny młodzieży są tylko w KS Budowlani, choć w myśl umowy prawa do nich mają Budowlani SA. Polski Związek Rugby zezwala klubowi bez juniorów na grę w ekstraklasie, ale po uiszczeniu kary, bagatela, 100 tys. zł. Budowlani SA i KS swych praw chcą dochodzić w sądzie.( dzienniklodzki.pl)