Master Pharm Budowlani Łódź będą jeszcze silniejsi.
Dodane przez Rugbus dnia 04-03-2017

- Wszyscy oczekują od nas powtórki sprzed roku - mówi Przemysław Szyburski, trener Master Pharm Budowlanych Łódź, aktualnego mistrza Polski.Tak długiej przerwy w rozgrywkach ligowych w polskim rugby jeszcze nie było. Mistrza Polski poznaliśmy latem, po czym związek zmienił system rozgrywek na wiosna-lato. Kilka jesiennych miesięcy wykorzystano na turniej o Puchar Polski. Formuła ekstraklasy jednak nie uległa zmianie, a o tytuł mistrza Polski będzie nadal walczyć osiem drużyn. W ekstraklasie wystąpią: Master Pharm Budowlani, Juvenia Kraków, Ogniwo Sopot, Budowlani Lublin, Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Pogoń Siedlce i KS Budowlani Łódź, którzy zastąpili Orkan Sochaczew.

Trenerem mistrzów Polski pozostał Przemysław Szyburski. Jego podopieczni już pod koniec ubiegłego roku rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Zawodnicy trenowali na własnych obiektach, a jedynym przerywnikiem był niedawny trzydniowy wyjazd do Wągrowca. Szkoleniowiec podkreśla, że w tak krótkim czasie drużyna przeprowadziła aż pięć ciężkich jednostek treningowych. Ostatnim elementem obozu była wewnętrzna gra kontrolna, która zakończyła się remisem 15:15.

Szyburski podkreśla, że mimo bardzo ciężkich treningów, atmosfera w drużynie jest doskonała. – Pracujemy pięć razy w tygodniu – informuje. – Zajęcia mamy na siłowni, w terenie, a czasami nawet na boisku, aby dopracować technikę. Zmiany w kadrze są niewielkie, raczej kosmetyczne. Zaostrzyła się konkurencja o miejsce w podstawowej piętnastce, a ławka rezerwowych jest wyjątkowo długa – przyznaje Szyburski. Szkoleniowca mistrzów Polski najbardziej cieszy wzmocnienie formacji ataku. Od paru dni z drużyną trenuje 25-letni Paul Walters, który w ubiegłym sezonie był graczem Orkana Sochaczew. To reprezentant RPA do lat 20, który w swoim CV ma mecze w Carrie Cup z zespole Blue Bulls. Ćwiczył także inny Afrykaner z Orkana Wim Staphorst, ale zdecydował się na grę w Lechii Gdańsk. – Na jego pozycję mamy swoich dobrych zawodników, dlatego nie zdecydowaliśmy się na transfer – tłumaczy trener Master Pharm Budowlanych.

W łódzkiej drużynie zostali Witalij Kramarenko, Eduard Wertelewski i Toma Mchedlidze.
Nie próżnowali także działacze, którym udało się nakłonić do współpracy firmę Tomadex, producenta odzieży sportowej pod marką Keeza. Oprócz sprzętu, drużyna będzie jeździć na mecze ligowe autokarem z logo partnera technicznego i nazwą klubu Budowlani Rugby SA.

Pierwsza kolejka ekstraklasy została zaplanowana na 25 i 26 marca. Rywalem master Pharm Budowlanych będzie na stadionie przy al. Unii Juvenia Kraków. 12 marca mistrzowie Polski rozegrają w Spale sparing z drużyną z Krakowa ( wyborcza.pl)