Dodane przez Rugbus dnia 11-11-2016

Budowlani SA Łódź - Ogniwo Sopot 17:6 (3:6)

Punkty dla łódzkiej drużyny zdobyli: Patryk Reksulak -7, Toma Mchedlidze -5 Bartosz Kubalewski 5. Punkty Ogniwo: Wojciech Piotrowicz 6

Skład Master Pharm Budowlani Łódź: Wilatlij Kramarenko, Łukasz Kujawa, Toma Mchedlidze (80. Bartosz Kościelski), Piotr Karpiński II (69. Hugon Noszczyk), Adrian Ignaczak, Krzysztof Justyński (79. Piotr Karpiński I), Michał Mirosz, Edward Wiertyliecki, Dawid Plichta, Patryk Reksulak, Mateusz Matyjak, Robert Bosiacki (77. Paweł Urbaniak), Bartosz Kubalewski, Damian Wlaźlak (65. Tomasz Kozakiewicz), Krystian Pogorzelski (41. Sebastian Łuczak).

W finałowym meczu Pucharu Polski rugbistów rozegranym w Łodzi, drużyna Master Pharm Budowlanych pokonała 17:6 Ogniwo Sopot. Rozgrywki PP zostały reaktywowane po trzech latach przerwy. Pierwsza połowa wyrównana z dobrym początkiem dla gości, druga dla gospodarzy z kluczową akcją dla wyniku spotkania Toma Mchedlidze. Gruzin mimo zaciekłego ataku czterech rywali (uczepili się jego pleców) zdołał przebiec aż 25 metrów! Sukces Budowlanych przypieczętował zaś Bartosz Kubalewski, który dziesięć minut przed końcem meczu zdobył drugie w tym meczu przyłożenie, a końcowy wynik 17:6 ustalił Reksulak, wykorzystując podwyższenie. Dyrektor sportowy Budowlanych Mirosław Żórawski przed sezonem zapowiadał zdobycie Pucharu Polski i słowa dotrzymał. Drużynie Budowlanych gratulował będący na meczu dyrektor wydziału sportu Urzędu Miasta Łodzi Marek Kondraciuk, który reprezentował władze miasta. Łódzcy rugbiści po raz szósty wywalczyli Puchar Polski, są także sześciokrotnym mistrzem Polski. Po raz pierwszy o Puchar Polski zagrano w 1974 roku. Do tej pory najwięcej razy - 12 - zdobywała go Lechia Gdańsk, dziewięciokrotnie najlepsze było Ogniwo, a sześć Budowlani.(Rs.)