Napędzili strachu faworyzowanym Budowlanym Łódź.
Dodane przez Rugbus dnia 22-10-2016
Arka Gdynia - Budowlani SA Łódź 7:24 (7:5)

Rugbiści Arki Gdynia do przerwy napędzili strachu faworyzowanym Budowlanym Łódź. Jednak po przerwie punkty zdobywali już tylko goście i do niespodzianki nie doszło. W ostatnim występie przed własną publicznością w tym roku "Buldogi" przegrali 7:24 (7:5). Mistrzów Polski trochę uśpił fakt, że już w 2 minucie objęli prowadzenie po akcji Reksulaka. Oddali inicjatywę i Arka zdobyła siedem punktów. Poskutkowała reprymenda trenera Przemysława Szyburskiego w przerwie w szatni. Drugą połowę łodzianie rozegrali perfekcyjnie, nie dając rywalom cienia szans na skuteczną odpowiedź. Brawo! Punkty dla łodzian: Reksulak 9, Mirosz, Kramarenko, Kubalewski po 5. Punkty Arka: Szymon Sirocki 7. Żółta kartka: Daniel Podolski, Piotr Bojke, Radosław Rakowski (wszyscy Arka), Toma Mchedlidze (Budowlani). W pozostałych meczach: MKS Pogoń Siedlce - KS Budowlani Lublin 22:5 (12:0), Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 16:12 (3:7) RC Orkan Sochaczew - RzKS Juvenia Kraków 32:17 (17:12) . Master Pharm Budowlani zagrali w składzie: Kramarenko, Kujawa (72, Kościelski), Mchedlidze, Karpiński II (76, Serafin), Ignaczak, Justyński, Mirosz, Vertyletskyi (65, Noszczyk), Plichta, Nowacki (78, Urbaniak), Matyjak, Bosiacki (68, Łuczak), Kubalewski, Wlaźlak, Reksulak
W pierwszej lidze w wyjazdowym meczu KS Budowlani Łódź przegrali ze Skrą Warszawa 46:22 (26:10)
Punkty Budowlani: Kamil Brzozowski -12, Paweł Poniatowski -5, Bartosz Pustkowski -5. W drugim meczu Arka Rumia - Biało-Czarni Nowy Sącz 31:27 (19:15) (Rs.)