Pewne zwycięstwo łódzkich rugbystów z imiennikami z Lublina.
Dodane przez Rugbus dnia 10-09-2016

Budowlani SA Łódź - Budowlani Lublin 52:7 (21:7)
Punkty dla Master Pharm Budowlani zdobyli:Reksulak Patryk- 15, Mchedlidze Toma -10, Kramarenko Vitalii -10, Karpiński Piotr II -5, Kubalewski Bartosz -5. Mirosz Michał -5, Nowacki Adrian -2. Punkty Lublin: Patryk Ćwieka -5, Piotr Skałecki -2.
Skład: Kramarenko, Kujawa, Mchddlidze (67, Walczak), Karpiński II, Kościelski (41, Ignaczak), Stępień (50, Noszczyk), Justyński (69, Serafin), Mirosz, Plichta (66, Bączyński), Reksulak, Matyjak (72, Majcherczyk), Bosiacki (72, Wilkowksi), Kubalewski, Wlaźlak, Bagaturia (62, Nowacki)

W pierwszym spotkaniu ekstraligi rugby drużyna mistrzów Polski - Master Pharm Budowlani - pokonała na obiekcie przy al. Unii beniaminka - Budowlanych Lublin 52:7 (21:7). Początek meczu to szybkie akcje naszej drużyny zakończone przyłożeniami Reksulaka i Karpińskiego II. Celne podwyższenia tego pierwszego dały nam szybkie 14:0. Tylko w pierwszej części spotkania goście próbowali podjąć wyrównaną walkę. Po przerwie dominacja mistrzów Polski nie podległa dyskusji. Trener Szyburski dał pograć nowym nabytkom Budowlanych. Formacja młyna gości nie wytrzymała konfrontacji z łodzianami. Goście dyrygowani na boisku przez Stanisława Niedzwieckiego próbowali dorównać łodzianom niestety udało im się zdobyć tylko siedem punktów.Podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego najpiękniejszą akcję meczu przeprowadzili w osiemdziesiątej minucie. Jej autorami byli Reksulak i Kramarenko. Mecz po zmianach kadrowych mógł się podobać szkoda tylko, że obejrzało go tak mało kibiców. Za tydzień w sobotę o godzinie 17.00 czeka miejscowych trudniejszy pojedynek. Do Łodzi przyjeżdża ekipa Arki Gdynia i na tym meczu obecność kibiców jest obowiązkowa. W drugim meczu niespodzianka Arka Gdynia - MKS Pogoń Siedlce 23:25 (13:15), Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew 43:6 (13:6) (Rs.)