Rugbyści Budowlanych pokonali lidera!
Dodane przez Rugbus dnia 15-05-2016

Budowlani SA Łódź - Lechia Gdańsk 15:9 (10:3)

Punkty dla łódzkiej drużyny zdobyli: Tomasz Kozakiewicz -10, Patryk Reksulak -5. Punkty Lechia: Miłosz Popławski 9

W spotkaniu na szczycie ekstraligi rugby rozegranym na boisku przy al. Unii wicelider rozgrywek - Master Pharm Budowlani Łódź pokonali 15:9 (10:3) lidera - Lechię Gdańsk. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Przemysława Szyburskiego zmniejszyli punktowy dystans do Lechii wygrywając siódme spotkanie z rzędu. Wprawdzie rugby to zespołowa gra, ale bohaterem meczu był Kozakiewicz, który nie tylko dwukrotnie położył piłkę w polu punktowym, ale pod koniec drugiej połowy fantastycznie zatrzymał groźną akcję rywali, która mogła nawet zmienić wynik meczu. Tomek rozegrał bardzo dobre spotkanie - chwalił swojego podopiecznego trener Szyburski. Mecz był bardzo wyrównany, toczył się w równej mierze na połowie jednej, jak i drugiej drużyny. Na pewno muszę pochwalić moich rugbistów za to, że podjęli walkę. Niestety duża liczba błędów indywidualnych, a przede wszystkich przodów sprawiła, że nie udało się przechylić meczu na naszą korzyść . Budowlani są zbyt silnym zespołem, aby przegrać spotkanie gdy rywal popełnia tyle błędów - mówi Paweł Lipkowski, trener Lechii.

Skład wyjściowy Budowlani: Kramarenko Vitalii, Kujawa Łukasz, Mchelidze Toma, Karpiński Piotr II, Karpiński Piotr I, Stępień Paweł, Mirosz Michał, Vertyletskyj Edvard, Abashidze Mindia, Reksulak Patryk, Matyjak Mateusz, Kaniowski Dariusz, Bosiacki Robert, Kozakiewicz Tomasz, Pogorzelski Krystian.
Zakończone mecze: Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 20:25 (17:15), Skra Warszawa - Pogoń Siedlce 0:28 (0:7), Orkan Sochaczew - Posnania Poznań 25:0 vo