Białystok z drugim zwycięstwem.
Dodane przez Rugbus dnia 06-04-2016

Drugie zwycięstwo w II lidze 15-osobowej odnie¶li zawodnicy Rugby Białystok, pokonuj±c na wyjeĽdzie Watahę Zielona Góra 25:24. Wiedzieli¶my, że zielonogórzanie s± zespołem dużo wyższej klasy niż nasz poprzedni przeciwnik – Chaos Poznań i dlatego spodziewali¶my się ciężkiej przeprawy niż przed tygodniem – przyznaje Andrzej Kopyt, trener białostockich rugbistów. Od pocz±tku inicjatywę posiadali gospodarze, a sytuacje przyjezdnych dodatkowo pogorszył fakt, że już w 5. minucie poważnej kontuzji kolana doznał ich kapitan Mateusz Perzyna. Przerwa spowodowana tym zdarzeniem trwała niemal pół godziny. Po wznowieniu gry zielonogórzanie zdobyli dwa przyłożenia. Białostoczanie w tym fragmencie krótko posiadali piłkę, ale to wystarczyło, by zdobyć trzy punkty, celnym kopem na słupy, po przewinieniu jednego z rywali. Do przerwy prowadzili miejscowi 12:3 i niewiele zwiastowało, by w drugiej połowie mogło co¶ się zmienić. Trener Kopyt nie zamierzał jednak kapitulować i na drug± połowę zmienił nieco plan taktyczny, co przyniosło efekty. Kolejne spotkanie rugbistów z Białegostoku już w sobotę o godz. 18. Na bocznym boisku przy ul. Słonecznej podejm± AZS AWF Warszawa. Wyniki 2. kolejki Wataha Zielona Góra - Rugby Białystok 24:25 (12:3). Punkty dla Rugby Białystok: Sebastian ¦liwowski – 10 (2 podwyższenia, 2 karne), Krzysztof Murawko – 5 (przyłożenie), Wojciech Twarowski 5 (przyłożenie), Artur Sulima – 5 (przyłożenie). Chaos Poznań v AZS AWF Warszawa 21:21 (7:14). (poranny.pl)