Kolejny przegrany mecz z Arką.
Dodane przez Rugbus dnia 31-10-2015
Arka Gdynia - Budowlani SA Łódź 34:10 (20:10)

Rugbyści Master Pharm Budowlani bardzo się starali, ale nie dali rady mistrzom Polski - Arce Gdynia. Mile złego początki. Łodzianie w 30 minucie prowadzili 10:6 po skutecznych akcjach Karpińskiego II i Pogorzelskiego, którzy zdobyli po pięć punktów. Potem jednak na boisku dominowali gospodarze. Na dodatek mogli liczyć na pomoc sędziów. Łodzianie skutecznie grali w obronie i nie pozwalali rywalom wywalczyć czwartego premiowanego punktowym bonusem przyłożenia. W tej sytuacji sędziowie przedłużyli mecz o 5 minut, pokazali kartki dwóm zawodnikom Budowlanych i wyrzucając ich na 10 minut z boiska. Ta akcja arbitrów przyniosła skutek. Arka dopięła swego położyła piłkę w polu punktowym w ostatniej akcji pojedynku. Z tak skandalicznym sędziowaniem polskie rugby nie zrobi kroku do przodu. Punkty dla Budowlanych: Karpiński II , Pogorzelski po -5 Arka: Dawid Banaszek -14, Łukasz Szostek -5, Paweł Dąbrowski -5, Szymon Sirocki -5, Radosław Rakowski -5 (Express Ilustrowany) Pozostałe wyniki: Lechia Gdańsk - Skra Warszawa 80:5 (47:0), Pogoń Siedlce - KS Posnania Poznań 57:0 (34:0), Ogniwo Sopot - Orkan Sochaczew (przełożony na 5 grudnia),