Nie daliśmy rady liderowi.
Dodane przez Rugbus dnia 20-09-2015
Budowlani SA Łódź - Lechia Gdańsk 20:30 (15:3)
Punkty dla Budowlanych zdobyli: Witalij Kramarenko -5, Patryk Reksulak -5, Marek Grabowski -5, Krystian Pogorzelski -5. Lechia: Miłosz Popławski 10, Marek Płonka 10, Mariusz Wilczuk 5, Radosław Dabkiewicz 5 Czerwone kartki zobaczyli: Piotr Karpiński II (Budowlani) i Łukasz Doroszkiewicz (Lechia).Budowalani zagrali w składzie: Kramarenko, Stepień, Grabski (80. Grabia), P. Karpiński II, Urabaniak, Kujawa (80. Serafin), Majcher (76. Rowiński), Mirosz (57. Kotasa), Wilczynski (68. Absachadze), Reksulak, Kaniowski, Grabowski (36. Bosiacki), Kozakiewicz, Krześniak (62. Plich), Pogorzelski.

W hitowym spotkaniu ekstraligi rugby, które odbyło się na stadionie przy al. Unii, Master Pharm Budowlani przegrali z liderem rozgrywek – Lechią Gdańsk 20:30 (15:3). Łodzianie zaczęli to spotkanie wyśmienicie. W pierwszej części pojedynku dominowali na boisku, toteż wygrywali pewnie.Gospodarzy pogrążyły fatalne kopy Reksulaka, z których nie zdobyli żadnego punktu. Natomiast pod dyktando biało-zielonych przebiegały ostatnie minuty, Tuż przed przed przerwą doszło do awantury sprowokowanej przez zawodników Lechii. Na murawie rozpoczęła się regularna bijatyka. Sędzia zdecydował się usunąć z gry jednego zawodnika gospodarzy (Piotr Karpiński II) oraz jednego graczy gości Łukasz Doroszkiewicz (Lechia). Jak się okazało, ta sytuacja diametralnie wpłynęła na losy tego spotkania. Od tego momentu Łodzianie stracili rezon, natomiast goście złapali wiatr w żagle. Widać, że w rywalizacji czternastu na czternastu lepiej czuli się zawodnicy Lechii. Gdańszczanie osiągnęli znaczną przewagę i zasłużenie wygrali ligowy pojedynek. Co z tego, że mieliśmy cztery przyłożenia, skoro nie zdobyliśmy punktów po kopach - żalił się Szyburski. - Nie wiem, co się stało? O przegranej zadecydowały bardziej błędy w prowadzeniu gry w drugiej połowie. Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo, bo drużyna, która myśli o mistrzostwie Polski, nie może grać młodzieżowego rugby - dodał szkoleniowiec.

Pozostałe wyniki:Posnania Poznań - Orkan Sochaczew 25:26 (13:13) , Skra Warszawa - Pogoń Siedlce 17:24 (0:5), Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 42:12 (32:12)