Startuje Puchar Świata w rugby 2015. Będą trzeszczeć kości.
Dodane przez Rugbus dnia 18-09-2015

Największa sportowa impreza – Puchar Świata – zgromadzi łącznie aż cztery miliardy widzów. Nowa Zelandia czy Anglia, a może Australia albo Irlandia? Te cztery kraje najczęściej są typowane do zdobycia Pucharu Świata w rugby. Wielu fachowców wietrzy jednak niespodziankę. Jedno jest pewne, w ciągu najbliższych sześciu tygodni w starciach na Wyspach Brytyjskich będą trzeszczeć kości. 10 angielskich miast oraz Cardiff w Walii będzie gościć na swoich stadionach 20 zespołów. To ósma edycja tej imprezy, największej pod względem oglądalności po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata w piłce nożnej. Obejrzy ją około 4 miliardów ludzi! Na boisku coraz większe chłopy – Pod względem komercyjnym to największe sportowe wydarzenie w tym roku, bo ...


Rozszerzona zawartość newsa

Pod względem komercyjnym to największe sportowe wydarzenie w tym roku, bo kraje, które wykupiły prawa do transmitowania go, płacą ogromne pieniądze. Wpływ na gospodarkę brytyjską wyniesie 2,2 miliarda funtów, z czego miliard przełoży się na wzrost PKB

To będzie wspaniały turniej. Dla wielu bardzo bolesny. Dosłownie, bowiem w ostatnich latach waga rugbistów poszła w górę. Obecnie w rugby grają większe chłopy i to na wszystkich pozycjach, a równie szybko biegają. Im większa masa i przyspieszenie, tym bardziej boli starcie. Dlatego w wielu przypadkach będzie trzask kości i rzeź niewiniątek. Puchar Świata trwa aż sześć tygodni, bo poobijani gracze muszą mieć czas na odpoczynek i lizanie ran.
Stawiamy na Nową Zelandię, podobnie jak większość fachowców. To obrońca tytułu. Cztery lata temu pokonali w finale w Auckland Francję 8:7. Gdyby All Blacks zwyciężyli w Anglii, byliby pierwszą reprezentacją, która obroniła tytuł mistrzowski. Statystyki mówią, że będzie to niezwykle trudne, bo w Pucharze Świata rozgrywanym na północnej półkuli Nowozelandczycy nie byli nawet w finale! – Czeka nas wiele sensacji i niespodzianek – zapowiada kapitan All Blacks Richie McCaw.

– Zgadzam się, różnica między sześcioma najlepszymi reprezentacjami a kilkoma następnymi się zaciera. Ogromny postęp zrobili Argentyńczycy, w tym roku po raz pierwszy wygrali w RPA . – A dlaczego stawiamy na Nową Zelandię? Bo wiele nowości wywodzi się z tego kraju. All Blacks przegrywają średnio raz na 15 meczów, a ostatnio ulegli Australii .

Specjalne przygotowania Anglików

W Anglii kibice liczą na triumf swoich. Byli raz mistrzami świata – 12 lat temu. – Przygotowali się perfekcyjnie. Ich trener zaczął operację Puchar Świata cztery lata temu i zapowiedział, że ci, którzy nie grają w lidze angielskiej, nie będą uwzględniani w składzie. W ten sposób w kadrze nie znaleźli się dwaj świetni gracze, na co dzień występujący we Francji, w Toulonie. Jeśli Anglicy wygrają swoją grupę śmierci, spotkają się w finale z Nową Zelandią .

W piątek na stadionie Twickenham w Londynie odbędzie się mecz otwarcia turnieju. Anglia gra z Fidżi i jest faworytem, ale... – Drużyna z Oceanii jest bardzo groźna. Znamy dobrze tych zawodników, bo gramy razem w klubach – podkreśla kapitan Anglii, Chris Robshaw. – To prawda. Fidżi zrobiło ogromny postęp, bo wielu z nich gra w Anglii i Francji, najmocniejszych ligach świata. Na Anglikach będzie ciążyła ogromna presja. Zapowiada się wielkie widowisko i tak codziennie, przez sześć tygodni.

Puchar Świata w rugby 2015:

Grupa A: Anglia, Australia, Walia, Fidżi, Urugwaj
Grupa B: RPA, Szkocja, Samoa, Japonia, USA
Grupa C: Nowa Zelandia, Argentyna, Gruzja, Namibia, Tonga
Grupa D: Irlandia, Francja, Włochy, Kanada, Rumunia

Awans do ćwierćfinałów uzyskają po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy

Punktacja:

Wygrana: 4 pkt
Przegrana: 0 pkt
Przegrana różnicą 7 lub mniej punktów: 1 pkt
Remis: 2 pkt
Co najmniej 4 przyłożenia w meczu: 1 pkt

Liczby Pucharu Świata w rugby 2015:

4 drużyny z pierwszej dziesiątki światowego rankingu zagrają w grupie A: Anglia (4), Australia (5), Walia (6) i Fidżi (10)
3 razy w finale Pucharu Świata grała Francja, ani razu nie zwyciężyła, a uczyniły to do tej pory Nowa Zelandia, Australia i RPA po dwa razy oraz Anglia raz
43 dni potrwa Puchar Świata – to najdłuższa impreza sportowa

Źródło:Przegląd Sportowy