Po walce wygrywamy z Ogniwem Sopot.
Dodane przez Rugbus dnia 29-05-2015
Ogniwo Sopot - Master Pharm Budowlani SA Łódź 21:26 (15:20)

Rugbiści Master Pharm Budowlanych przerwali serię porażek, pokonali w Sopocie Ogniwo i tym samym zapewnili sobie udział w wielkim finale, w którym o tytuł mistrza Polski staną do walki z Arką Gdynia. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, choć łodzianie cały czas kontrolowali sytuację. Rywale, którzy są rewelacją tegorocznych rozgrywek, prowadzili tylko raz, na samym początku spotkania (7:5), później ambitnie gonili wynik, ale go nie dogonili. Ostatnie punkty udanym kopem między słupy w doliczonym czasie gry zdobył Temo Sokhadze. Niestety, kontuzji doznał jeden z najbardziej utalentowanych polskich rugbistów Patryk Reksulak, występujący tym razem na pozycji obrońcy.W 20 minucie Patryk przerzucił piłkę nad linią obrony rywali, złapał ją i pognał w pole punktowe. Gdy przykładał piłkę, upadł tak niefortunnie, że coś chrupnęło w kolanie – mówi trener Przemysław Szyburski. Znów zobaczyłem drużynę – mówi szkoleniowiec – zmotywowaną, walczącą, tworzącą monolit, i to jest największy, obok awansu do finału, plus tego pojedynku. Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów. Nie wykorzystaliśmy pięciu karnych, ale plusów było więcej niż minusów. To były twarde, męskie zawody, a my byliśmy w nich lepsi. W rozgrywkach znów nastąpi przerwa. W najbliższy weekend reprezentacja Polski startuje w mistrzostwach Europy w rugby siedmioosobowym. Do drużyny narodowej powołany został Marcin Krześniak (E.I)

Punkty zdobyli: Darek Kaniowski -5, Patryk Reksulak -5, Temo Sokchadze -2,3,3, Cyprian Majcher -5, Ogniwo: Łukasz Szablewski 16, Mateusz Mrowca 5. Master Pharm Budowlani: Kościelski, Szulc, Mchedlidze, Urbaniak, Grabski, Majcher, Stępień, Chkhikvadze, Abashidze, Sokhadze, Orłwoski, Grabowski, Kaniowski, Kozakiewicz, Reksulak oraz Pędziwiatr, Szczukocki, Żórawski, M. Krześniak, Wilczyński. Trener: Przemysław Szyburski. W drugim meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 30:31 (22:18)