Lider z wyjątkowym sercem do walki.
Dodane przez Rugbus dnia 06-12-2014

Po raz 15. redakcja „Expressu Ilustrowanego” prowadzi ranking na najlepszego rugbistę Łodzi. Pierwszym laureatem był obecny prezes spółki Budowlani SA – Krzysztof Serafin. Ostatnim zawodnik formacji młyna Piotr Karpiński II.W tym sezonie po rundzie jesiennej na czele znajdują się zawodnicy formacji młyna. Liderem jest Emil Kowalewski, który ma trzy punkty przewagi nad Tomą Mchedlidze, cztery nad Pawłem Grabskim i pięć nad Michałem Miroszem. Na piątym miejscu znajduje się pierwszy gracz formacji ataku – Grzegorz Dułka, który dzisiaj obchodzi imieniny– sześć punktów straty. – Lider – Emil Kowalewski – wystąpił we wszystkich jedenastu meczach rundy, w tym w dziewięciu w pełnym wymiarze czasowym – mówi trener Master Pharm Budowlani – Przemysław Szyburski. To dowodzi, że ...


Rozszerzona zawartość newsa

To dowodzi, że był jednym z najważniejszych graczy zespołu. Przyszedł do nas z Orkana. Do dziś mieszka w Sochaczewie, pracuje tam w firmie ojca i stamtąd dojeżdża na treningi. Występował w reprezentacji młodzieżowej, nie jest wykluczone, że stanie się graczem pierwszej drużyny narodowej. To zawodnik o wyjątkowym sercu do gry. Nie boi się żadnego przeciwnika, z każdym podejmie walkę. Czasami trzeba go hamować, bo na boisku rozsadza go energia.

Wiceliderzy grupy mistrzowskiej ekstraligi rugby – Master Pharm Budowlani – rozpoczynają przygotowania do wiosennych rozgrywek 16 grudnia. – Trzy razy w tygodniu będziemy trenować na Verze – mówi szkoleniowiec. – W styczniu będą to cztery zajęcia, a w lutym już pięć w ciągu siedmiu dni. Mam nadzieję, że pojedziemy na zgrupowanie do Gruzji, a ostateczny szlif przed ligą będzie miał miejsce w Spale. Wstępnie umówiłem się też na mecz sparingowy z Orkanem Sochaczew.
źródło:Express Ilustrowany