Udany Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży do lat 15.
Dodane przez Rugbus dnia 27-10-2014

25 października 2014 roku odbył się w Łodzi Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży. Na 5 boiskach przy Górniczej 5 wystartowało 20 zespołów w trzech kategoriach wiekowych z Łodzi, Siedlec, Sochaczewa, Pabianic, Nowej Huty i Aleksandrowa Łódzkiego. Niestety nie stawiły się wcześniej zapowiadane ekipy z Bratoszewic, Jarocina i Częstochowy. W ramach rozgrywek regionalnych cieszy bardzo start drużyn debiutantów w najmłodszej kategorii mini żak. Oprócz dwóch drużyn szkolnych z SP 30 Łódź i SP 4 Aleksandrów Łódzki dobre wrażenie sprawili zawodnicy Fabrykantów Pabianice. To tak naprawdę zespoły, które o grze w rugby tag dowiedziały się we wrześniu, a przetarciem dla nich były rozgrywki Orlikowej Ligi Rugby Tag województwa łódzkiego. Kolejnym startem może być Mini Liga Rugby Tag , której rozgrywki ruszają w listopadzie. Dobrym zwiastunem przed wiosennymi rozgrywkami dzieci i młodzieży, może być ...


Rozszerzona zawartość newsa

Więcej zdjęć z turnieju.

25 października 2014 roku odbył się w Łodzi Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży. Na 5 boiskach przy Górniczej 5 wystartowało 20 zespołów w trzech kategoriach wiekowych z Łodzi, Siedlec, Sochaczewa, Pabianic, Nowej Huty i Aleksandrowa Łódzkiego. Niestety nie stawiły się wcześniej zapowiadane ekipy z Bratoszewic, Jarocina i Częstochowy. W ramach rozgrywek regionalnych cieszy bardzo start drużyn debiutantów w najmłodszej kategorii mini żak. Oprócz dwóch drużyn szkolnych z SP 30 Łódź i SP 4 Aleksandrów Łódzki dobre wrażenie sprawili zawodnicy Fabrykantów Pabianice. To tak naprawdę zespoły, które o grze w rugby tag dowiedziały się we wrześniu, a przetarciem dla nich były rozgrywki Orlikowej Ligi Rugby Tag województwa łódzkiego. Kolejnym startem może być Mini Liga Rugby Tag , której rozgrywki ruszają w listopadzie.
Dobrym zwiastunem przed wiosennymi rozgrywkami dzieci i młodzieży, może być forma jaką reprezentują drużyny mini żaka, żaka i młodzika Klubu Sportowego Budowlani Łódź. To już kolejny turniej z którego zawodnicy wracają do domu z medalami. Tym razem mini żacy brązowe, żacy złote i młodzicy złote. Cieszy i napawa optymizmem frekwencja na treningach. W mini żaku to 14-18 osób. W żaku 16-20 osób. W młodziku 26 zawodników z licencjami.

Dla starej kadry trenerskiej również dobre wiadomości. Przybywa trenerów z licencjami na prowadzenie drużyn, trenerzy i nauczyciele podjęli pracę, a efekt tego widać na treningach i w wynikach uzyskiwanych na turniejach.

Dzięki wsparciu sponsorów, Urzędów Miasta i Województwa Łódzkiego oraz kilku spektakularnym akcjom skierowanym do społeczności Dzielnicy Bałuty wzrosła również ilość sprzętu sportowego potrzebnego do uprawiania dziecięcego rugby. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

I już wiosną zapraszamy do śledzenia rozgrywek dziecięcych. Gwarantujemy emocje i zabawę nie mniejszą niż starsze drużyny łódzkich klubów rugby.
Przypominamy, że treningi grup dziecięcych KS Budowlani Łódź jeszcze przynajmniej do połowy listopada odbywają się na boisku przy Górniczej 5. O zmianie miejsca ze względów pogodowych będziemy informowali na bieżąco podczas treningów i w mediach.

Oficjalne wyniki turnieju:

kategoria mini żak - KS Budowlani Łódź, BBRC Łódź, SP 30 Łódź, SP 4 Aleksandrów Łódzki, Fabrykanci Pabianice, Pogoń Siedlce, MKR Siedlce, NHRK Nowa Huta.
Pogoń Siedlce - BBRC Łódź 4:5
MKR Siedlce - Budowlani Łódź 1:3
Budowlani Łódź - NHRK 6:2
MKR Siedlce - NHRK 7:2
SP4 Aleksandrów - Fabrykanci Pabianice 5:3
Fabrykanci Pabianice - SP 30 Łódź 0:4
SP 30 Łódź - SP 4 Aleksandrów 2:1

FINAŁY

Fabrykanci Pabianice - NHRK 0:10
MKR Siedlce - SP 4 Aleksandrów 2:4
Aleksandrów - Pogoń Siedlce 2:4
Pogoń Siedlce - MKR Siedlce 3:3
Budowlani -Łódź - SP 30 Łódź 1:2
Budowlani Łódź - BBRC Łódź 2:3
BBRC Łódź - SP 30 Łódź 2:1

Kolejność:

1. BBRC Łódź
2. SP 30 Łódź
3. Budowlani Łódź
4.Pogoń Siedlce
5.SP 4 Aleksandrów Łódzki
6.MKR Siedlce
7. Nowa Huta Rugby Klub 8. Fabrykanci Pabianice
Kategoria żak:
KS Budowlani Łódź, BBRC Łódź, Orkan Sochaczew (dwa zespoły), Pogoń Siedlce (dwa zespoły), MKR Siedlce, Nowa Huta Rugby Klub.

wyniki:
Pogoń Sie
dlce - BBRC Łódź 9:0
Orkan II Sochaczew - Budowlani Łódź 0:9
BBRC Łódź - Orkan II Sochaczew 1:5
Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce I 4:1
Orkan II Sochaczew - Pogoń Siedlce I 0:12
BBRC Łódź - Budowlani Łódź 1:7
Orkan Sochaczew I - MKR Siedlce 11:0
Pogoń Siedlce II - Orkan Sochaczew I 3:3
MKR Siedlce - Pogoń Siedlce II 1:4
NHRK - MKR Siedlce 1:6
NHRK - Orkan Sochaczew 1:6
NHRK - Pogoń Siedlce II 1:6

FINAŁY

NHRK - BBRC Łódź 6:1
Orkan II Sochaczew - MKR Siedlce 2:4
Pogoń Siedlce I - Pogoń Siedlce II 2:3
Budowlani Łódź - Orkan I Sochaczew 6:1

Kategoria młodzik:
KS Budowlani Łódź, BBRC Łódź, Pogoń Siedlce, Orkan Sochaczew
wyniki
Budowlani Łódź - BBRC Łódź 52:0
Pogoń Siedlce - Orkan Sochaczew 0:28
Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce 61:0
BBRC Łódź - Pogoń Siedlce 10:26
Budowlani Łódź - Orkan Sochaczew 10:0
BBRC Łódź - Orkan Sochaczew 5:47

kolejność:

1. KS Budowlani Łódź
2. Orkan Sochaczew
3. Pogoń Siedlce
4. BBRC Łódź.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano: w kategorii mini żak Julian Olejniczak, w kategorii żak Jakub Berger, w kategorii młodzik Patryk Olejnik.