"Szkoła z jajem" 13.10.2014 - (foto)
Dodane przez Rugbus dnia 13-10-2014

W tegorocznej "Szkole z jajem", która odbyła się na boiskach KS Budowlani Łódź uczestniczyło ponad sto dzieci z klas IV,V i VI. Graliśmy w rugby "z szarżą" czyli jak to powiedzieli zawodnicy w prawdziwe rugby. Tradycyjnie już jak we wszystkich jesiennych, tegorocznych turniejach dopisała pogoda. Drużyny reprezentujące szkoły podstawowe nr 58,81 i 139 wykazały nad wyraz wysoki poziom gry, a końcowa tabela w klasyfikacji generalnej sprawiła sędziom spore perturbacje rozliczeniowe ponieważ ...


Rozszerzona zawartość newsa

W tegorocznej "Szkole z jajem", która odbyła się na boiskach KS Budowlani Łódź uczestniczyło ponad sto dzieci z klas IV,V i VI. Graliśmy w rugby "z szarżą" czyli jak to powiedzieli zawodnicy w prawdziwe rugby. Tradycyjnie już jak we wszystkich jesiennych, tegorocznych turniejach dopisała pogoda.

Drużyny reprezentujące szkoły podstawowe nr 58,81 i 139 wykazały nad wyraz wysoki poziom gry, a końcowa tabela w klasyfikacji generalnej sprawiła sędziom spore perturbacje rozliczeniowe ponieważ sytuacja przedstawiała się następująco. W klasach IV zwyciężyła SP 58 przed SP 81 i SP 139. W klasach V zwyciężyła SP 81 przed SP 139 i SP 58. Natomiast w klasach VI SP 139 przed SP 58 i SP 81. Podjęliśmy zatem decyzję, że w "Szkole z jajem 2014" będzie trzech zwycięzców w klasyfikacji generalnej. Oczywiście najwięcej radości dzieciom sprawiły medale bez względu na swój kolor.

Trenerzy grup dziecięcych mieli natomiast przegląd umiejętności uczniów i wybrali spośród graczy tych, którzy będą mogli zasilić szeregi najmłodszych ekip z Budowlanych Łódź.

Po raz pierwszy turniej szkoła z jajem został zorganizowany przy współudziale Ministerstwa Sportu, Polskiego Związku Rugby, Łódzkiego Okręgowego Związku Rugby w ramach projektu "Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży". Program ten obejmie również turnieje rugby tag organizowane w trzech województwach: łódzkim, pomorskim i lubelskim, a zwycięzcy tych zawodów wystąpią w Wielkim Mikołajkowym Turnieju Rugby Tag im. Szalenie Szybkiego Rudolfa w Atlas Arenie w Łodzi.