Pewna wygrana łódzkich Budowlanych - wicemistrz pokonany.
Dodane przez Rugbus dnia 28-09-2014

Budowlani Łódź - Pogoń Siedlce 48:3 (36:3)

To był jeden z lepszych meczy w tym sezonie . Ręce łódzkich kibiców, którzy pojawili się liczne na stadionie same składały się do oklasków. W końcu zaczyna się zazębiać to, co zaczął wpajać zawodnikom trener Przemysław Szyburski. Płynne akcje w pierwszej połowie zaskoczyły gości, którzy tak prawdę mówiąc nie mieli nic do powiedzenia a pierwsze punkty zdobył Gruzin Toma Mchedlidze. Do przerwy wysoko wygrywamy 36:3. Sześć przyłożeń mówi wszystko o przebiegu tego spotkania. W drugiej przyjezdni jak by się obudzili, ich większe zaangażowanie i zmiany na rezerwowych w naszej drużynie spowodowały, że zdobyliśmy tylko dwanaście punktów a ich autorami byli Marek Grabowski i Patryk Reksulak. W pierwszym składzie po przerwie zagrał ponownie reżyser gry Łukasz Żórawski. Dzięki kolejnemu pewnemu zwycięstwu Budowlani umocnili się na prowadzeniu w tabeli. W tym sezonie wygrali wszystkie pięć spotkań, w tym cztery z bonusem. (Rs.)

Punkty zdobyli: Maciej Orłowski -11, Patryk Reksulak -10, Łukasz Kujawa -5, Toma Mchedlidze -5, Piotr Gomulak -5, Mateusz Matyjak -5, Marek Grabowski -5, Tomasz Kozakiewicz -2.
Budowlani grali w składzie: Paweł Grabski, Łukasz Kujawa, Toma Mchedlidze, Marcin Urbaniak, Piotr Karpiński I, Cyprian Majcher, Emil Kowalewski, Michał Mirosz, Łukasz Żórawski, Patryk Reksulak, Maciej Orłowski, Grzegorz Dułka, Piotr Gomulak, Mateusz Matyjak, Tomasz Kozakiewicz Rezerwowi Paweł Pędziwiatr, Marek Grabowski, Maciej Wilczyński, Dominik Plich, Marcin Krześniak
W pozostałych meczach padły wyniki: Arka Gdynia – Juvenia Kraków 61:15 (26:3), Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 14:29 (7:13), Orkan Sochaczew - Posnania Poznań 53:33 (31:7)