Mamy spory potencjał!
Dodane przez Rugbus dnia 02-09-2014

Dwa zwycięstwa, i to z bonusami, na początek nowej edycji rozgrywek ekstraligi rugby zwiastują, że drużyna Master Pharm Budowlani, prowadzona przez trenera Przemysława Szyburskiego, może odegrać w nich czołową rolę. Jest jeszcze za wcześnie coś bardziej konkretnego przewidywać, ale te dwa pierwsze sukcesy, szczególnie wygrana z Orkanem Sochaczew, na jego terenie, mogą napawać umiarkowanym optymizmem – stwierdza Tomasz Kozakiewicz, kapitan łódzkiej drużyny. – Dysponujemy, jak wykazuje początek rozgrywek ekstraligi, sporym ...


Rozszerzona zawartość newsa

Jest jeszcze za wcześnie coś bardziej konkretnego przewidywać, ale te dwa pierwsze sukcesy, szczególnie wygrana z Orkanem Sochaczew, na jego terenie, mogą napawać umiarkowanym optymizmem – stwierdza Tomasz Kozakiewicz, kapitan łódzkiej drużyny. – Dysponujemy, jak wykazuje początek rozgrywek ekstraligi, sporym ludzkim potencjałem. Musimy sporo pracować nad zgraniem, taktyką. Widać jednak jak na dłoni, że budujemy silną drużynę.

Czym tłumaczyć, że do przerwy Budowlani przegrywali z Orkanem różnicą pięciu punktów (12:17)?

– Bo to nie jest rywal, który wypadł sroce spod ogona. Orkan to klub z dużymi tradycjami i bogatym dorobkiem w rugby. A i obecnie posiada drużynę, której poziom można określić na silny środek tabeli. W naszej grze do przerwy była zbyt duża nerwowość, popełnialiśmy stanowczo za wiele niewymuszonych błędów. Na dużo lepszą postawę naszego zespołu w drugiej części pojedynku pozytywny wpływ wywarły dokonane przez trenera zmiany. Przede wszystkim nadspodziewanie dobrze spisywał się Maciej Orłowski, zdobywca 10 punktów. Jego udane kopy, i to z dalszych odległości, były dla nas wszystkich dodatkowym czynnikiem mobilizującym, do jeszcze bardziej aktywnej i skutecznej postawy na boisku.

Na co będzie stać w tym sezonie rugbistów Master Pharm Budowlani?

– W tej chwili trudno odpowiedzieć na to pytanie, a przedwczesnych obietnic nie ma sensu składać. Zapewniam naszych sympatyków, w imieniu własnym i kolegów, że nie zabraknie nam chęci do intensywnej pracy treningowe i rywalizacji o jak najlepszą pozycję w końcowej fazie mistrzostw Polski.
źródło:niekopiujnapiszsam.pl