Cyprian Majcher: - Budowlani mają potencjał!
Dodane przez Rugbus dnia 26-08-2014

Rugbiści Master Pharm Budowlani udanie zainaugurowali rozgrywki. Po emocjonującym, obfitującym w ciekawe akcje meczu pokonali Ogniwo Sopot 38:21. Jednym z wyróżniających się graczy był nowy zawodnik łodzian, reprezentant Polski Cyprian Majcher. Cieszy mnie pierwsze zwycięstwo – mówi Cyprian Majcher – choć nie przyszło ono łatwo. Ogniwo rozegrało świetne zawody. Mówiąc szczerze, byłem w szoku, nasi rywale zaprezentowali poziom czołówki ekstraligi. Tym większe moja radość, że udało nam się wygrać za pięć punktów. W grze, zwłaszcza po przerwie, było ...


Rozszerzona zawartość newsa

Cieszy mnie pierwsze zwycięstwo – mówi Cyprian Majcher – choć nie przyszło ono łatwo. Ogniwo rozegrało świetne zawody. Mówiąc szczerze, byłem w szoku, nasi rywale zaprezentowali poziom czołówki ekstraligi. Tym większe moja radość, że udało nam się wygrać za pięć punktów.

W grze, zwłaszcza po przerwie, było jeszcze sporo niedokładności.

– Jesteśmy nową drużyną, jest nowy szkoleniowiec. Dopiero się poznajemy i zaczynamy rozumieć na boisku. Mam nadzieję, że po dwóch trzech pojedynkach będziemy stanowili jedność.

Dlaczego zdecydował się pan pożegnać Wybrzeże i grać w Łodzi?

– Z powodów osobistych. Moja narzeczona za miesiąc w Warszawie będzie rodziła, więc postanowiłem zmienić klub, żeby mieć do niej bliżej.

Mógł pan wybrać Orkan Sochaczew.

– Ale to Budowlani zamierzają grać o najwyższe cele. Trzy razy z rzędu zdobyłem mistrzostwo Polski, chciałbym sięgnąć po nie po raz czwarty. I wierzę, że grając w Łodzi, mi się to uda.

Ale łodzianie zeszły sezon skończyli na czwartym miejscu.

– W tej drużynie widać jednak wielki potencjał. A ja mam ambicję pomóc jej walczyć na jak najwyższym poziomie. Nie wyobrażam sobie, żeby na koniec rozgrywek na mojej szyi nie zawisł krążek inny niż złoty. Trener Przemysław Szyburski: – jest dla mnie najlepiej przemieszczającym się po boisku zawodnikiem formacji młyna w Polsce. Bardzo waleczny, ambitny, będzie dla nas dużym wsparciem.
źródło:niekopiujnapiszsam.pl