Wzmocnienia łódzkich Budowlanych.
Dodane przez Rugbus dnia 16-08-2014

24 sierpnia (godz. 15), na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, rugbiści Master Pharm Budowlanych spotkają się w meczu ekstraligi z Ogniwem Sopot. Przystąpimy do meczu poważnie wzmocnieni Cyprianem Majchrem, reprezentantem Polski, z trzeciej formacji młyna, wychowankiem Skry Warszawa – informuje Krzysztof Serafin, prezes Master Pharm Budowlani. – Na to bardzo ważne dla nas spotkanie do pełni sił fizycznych powinni już powrócić nasi czołowi gracze, którzy leczyli doznane urazy. Chcemy też dać szansę najzdolniejszym juniorom. Z wcześniejszych rozmów z panem oraz zawodnikami wynikało, że mecze będziecie rozgrywać przy ul. Górniczej... I z tej koncepcji się ...


Rozszerzona zawartość newsa

Przystąpimy do meczu poważnie wzmocnieni Cyprianem Majchrem, reprezentantem Polski, z trzeciej formacji młyna, wychowankiem Skry Warszawa – informuje Krzysztof Serafin, prezes Master Pharm Budowlani. – Na to bardzo ważne dla nas spotkanie do pełni sił fizycznych powinni już powrócić nasi czołowi gracze, którzy leczyli doznane urazy. Chcemy też dać szansę najzdolniejszym juniorom.

Z wcześniejszych rozmów z panem oraz zawodnikami wynikało, że mecze będziecie rozgrywać przy ul. Górniczej...

– I z tej koncepcji się nie wycofujemy. Ale myśmy musieli wcześniej, kiedy nie mieliśmy jeszcze wstępnie zawartego porozumienia ze Stowarzyszeniem Budowlani, przesłać do zarządu PZR deklarację, że mecze o punkty będą się odbywać na boisku SMS. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, taka jest wola większości działaczy i graczy, aby spotkania rozgrywać na Górniczej, w naszym mateczniku. Ale nadal będziemy ściśle współpracowali ze SMS, by korzystać z istniejących tam dobrych warunków treningowych. Jest też do wykorzystania dobra murawa do rozgrywania meczów.

Dotarły do nas słuchy, że zarząd Polskiego Rugby chce znów nałożyć na Budowlanych karę finansową bądź też w postaci odebrania punktów za niedopełnienie pewnych nakazów regulaminowych?


– Do nas też, ale nic oficjalnie nie wiemy. Prawdopodobnie wszystko wyjaśni się dopiero 6 września na spotkaniu Rady Ligi Rugby. Być może postawiony zostanie wniosek o przeprowadzenie wcześniejszych wyborów do zarządu PZR i jego agend? Bo dotychczasowa działalność związku pozostawia wiele do życzenia. A zgodnie z obowiązującym regulaminem kadencja obecnych władz upływa dopiero w przyszłym roku.
źródło:niekopiujnapiszsam