Ostatnia próba przed walką o medale.
Dodane przez Rugbus dnia 06-06-2014

W ekstralidze rugby ostatnia kolejka spotkań sezonu zasadniczego. Master Pharm Budowlani podejmują w niedzielę o godz. 13 na stadionie SMS czerwoną latarnię – Budowlanych Lublin – i są zdecydowanym faworytem pojedynku. Jesienią w Lublinie po zaciętej walce górą byli łodzianie, wygrywając 36:24, ale teraz wiele się zmieniło. Drużyna Master Pharm po wzmocnieniach mierzy w najwyższe cele, a jej rywale zmagający się z kłopotami sportowymi i organizacyjnymi, staną do walki o pozostanie w ekstralidze. Łodzian za dwa tygodnie czeka pierwszy mecz półfinałowy. Ostatnia kolejka rozstrzygnie, czy ...


Rozszerzona zawartość newsa

Jesienią w Lubline po zaciętej walce górą byli łodzianie, wygrywając 36:24, ale teraz wiele się zmieniło. Drużyna Master Pharm po wzmocnieniach mierzy w najwyższe cele, a jej rywale zmagający się z kłopotami sportowymi i organizacyjnymi, staną do walki o pozostanie w ekstralidze. Łodzian za dwa tygodnie czeka pierwszy mecz półfinałowy. Ostatnia kolejka rozstrzygnie, czy będzie to Lechia Gdańsk czy Arka Gdynia.

Mecz z Lublinem będzie ważnym sprawdzianem przed decydującymi pojedynkami. Pozwoli przećwiczyć nowe rozwiązania taktyczne, da ogranie większej liczbie zawodników. W wyczerpującej walce o medale wielką rolę mogą odegrać wartościowi gracze rezerwowi. Nie zobaczymy w meczu leczących drobne urazy Piotra Karpińskiego II, Adriana Ignaczaka i Pawła Grabskiego. Obowiązki zawodowe wykluczają z udziału w spotkaniu kapitana Tomasza Kozakiewicza.

Dopiero na decydujące mecze pojawi się znów w zespole Merab Gabunia, który we Francji zmienia barwy klubowe. Nawet bez tych graczy, rywale nie powinni przeszkodzić łodzianom w odniesieniu zwycięstwa z bonusem. Ostatnia kolejka spotkań esktraligi rugby zdecyduje o tym, kto zajmiej trzecie miejsce – Master Pharm Budowlani czy Pogoń Siedlce. Siedlczan czeka jutro trudna przeprawa z Ogniwem w Sopocie (godz. 15.30). Jeden i drugi zespół ma o co grać. Drużyna, która zajmie siódme miejsce, a może to spotkać Ogniwo zagra baraż o pozostanie z ostatnimi Budowlanymi Lublin. Emocji z pewnoś- cią nie zabraknie. Pozostałe mecze: Arka Gdynia – Posnania (sobota, godz. 14.30), Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew (niedziela, godz. 13). W I lidze pierwsze spotkanie o awans do ekstraligi: Skra Warszawa zmierzy się z Juvenią Kraków.
źródło: Express Ilustrowany