Memoriał Mirosława Wojtani
Dodane przez Rugbus dnia 22-04-2014

Już w sobotę 26 kwietnia 2014 roku od godziny 9.00 na stadionie KS Budowlani Łódź rozegrany zostanie VII Memoriał im. Mirosława Wojtani w rugby. W zawodach zgłosiło swój udział 30 zespołów startujących w rozgrywkach dzieci i młodzieży do lat 15 oraz drużyny z Ukrainy W trzech kategoriach wiekowych mini żak U-11, żak U-13, młodzik U-15 będzie grało około 500 młodych rugbystów. Zobaczymy dzięki młodym zawodnikom, że w rugby walczy się o wynik, ale przede wszystkim dobrze się bawi. Mecze rozgrywane będą w w różnych formach rugby. Mini żacy grają w bezkontaktową odmianę czyli rugby tag. Zatrzymanie zawodnika następuje poprzez zerwanie tagów (szarf) umieszczonych na biodrach. W meczu mogą uczestniczyć dziewczęta i chłopcy. W kategorii żak ośmio osobowe zespoły grają już rugby kontaktowe, ale ...


Rozszerzona zawartość newsa

Już w sobotę 26 kwietnia 2014 roku od godziny 9.00 na stadionie KS Budowlani Łódź rozegrany zostanie VII Memoriał im. Mirosława Wojtani w rugby. W zawodach zgłosiło swój udział 30 zespołów startujących w rozgrywkach dzieci i młodzieży do lat 15 oraz drużyny z Ukrainy W trzech kategoriach wiekowych mini żak U-11, żak U-13, młodzik U-15 będzie grało około 500 młodych rugbystów.

Zobaczymy dzięki młodym zawodnikom, że w rugby walczy się o wynik, ale przede wszystkim dobrze się bawi. Mecze rozgrywane będą w w różnych formach rugby. Mini żacy grają w bezkontaktową odmianę czyli rugby tag. Zatrzymanie zawodnika następuje poprzez zerwanie tagów (szarf) umieszczonych na biodrach. W meczu mogą uczestniczyć dziewczęta i chłopcy.

W kategorii żak ośmio osobowe zespoły grają już rugby kontaktowe, ale bez formacji młyna i autu. Podstawą zatrzymania zawodnika jest tzw. szarża. Dopuszczalny udział dziewcząt w drużynie. Mecz rozgrywany na boisku o wymiarach 54X30 metrów. I najstarsza kategoria młodzik. Rugby kontaktowe mecze rozgrywane w/g przepisów Polskiego Związku Rugby. Drużyny 13 osobowe, męskie, gra w pełnym kontakcie z formacjami czyli normalne rugby.

W dniu zawodów uruchomione będą wszystkie trzy boiska, a w razie konieczności mecze mini żaków rozegrane zostaną na Orlikach okolicznych szkół.
Planowane zakończenie VII Memoriału im. Mirosława Wojtani około godziny 16.00