Tomasz Kozakiewicz: Drużyna rugbistów stanie na podium.
Dodane przez Rugbus dnia 26-03-2014

Rugbiści Master Pharm Budowlani rozegrają w sobotę w stolicy Wielkopolski pierwszy mecz rundy rewanżowej ekstraligi, a ich przeciwnikiem będzie zespół Posnani. Łódzcy kibice, szczególnie ci, którzy dobrze pamiętają z przeszłości wspaniałe sukcesy rugbistów Budowlanych, oczekują, że jeszcze w tym sezonie ich drużyna zdoła nawiązać do tych pięknych tradycji. – I kibice mają prawo tego właśnie od nas oczekiwać – przyznaje Tomasz Kozakiewicz, kapitan drużyny Master Pharm Budowlani, reprezentant Polski. – Mogę zapewnić naszych sympatyków, mówię to w imieniu ...


Rozszerzona zawartość newsa

Łódzcy kibice, szczególnie ci, którzy dobrze pamiętają z przeszłości wspaniałe sukcesy rugbistów Budowlanych, oczekują, że jeszcze w tym sezonie ich drużyna zdoła nawiązać do tych pięknych tradycji.

– I kibice mają prawo tego właśnie od nas oczekiwać – przyznaje Tomasz Kozakiewicz, kapitan drużyny Master Pharm Budowlani, reprezentant Polski. – Mogę zapewnić naszych sympatyków, mówię to w imieniu własnym, jak i moich kolegów z drużyny, że postaramy się swoją postawą na boisku dostarczyć im jak najwięcej satysfakcji.Stać nas na to.

Na czym opiera pan swój optymizm?

– Na tym, że dysponujemy zespołem świetnie zintegrowanym i o bardzo dużym potencjale sportowym, który został, jak nigdy do tej pory, doskonale do czekających go bojów o mistrzowskie punkty przygotowany, w oparciu o warunki do treningów, jakimi dysponuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego.
Bardzo duże korzyści szkoleniowe i integracyjne dało nam też zgrupowanie w Gruzji, gdzie mogliśmy korzystać z wzorców wyżej od nas cenionych rugbistów tego kraju.Doszli też do nas nowi, bardzo wartościowi zawodnicy, jak i wielce uzdolniona młodzież. Trener Jarosław Bator ma teraz do dyspozycji, jak nigdy dotąd, po dwóch, a w niektórych przypadkach nawet po trzech rugbistów na każdą pozycję.

Czy, pańskim zdaniem, będziecie zdolni odrobić z nawiązką straty poniesione w rundzie wiosennej ekstraligi i włączyć się do walki o medale?

– Nie chcę z góry przesądzać, co się może wydarzyć, ale głęboko wierzę w to, że po zakończeniu tej edycji mistrzostw Polski nasza drużyna stanie na podium dla zwycięzców.
źródło:Express Ilustrowany