"Systematycznie wzmacniamy zespół ."
Dodane przez Rugbus dnia 27-02-2014

Rugbiści Master Pharm Budowlani po rundzie jesiennej ekstraligi zajmują szóste miejsce w tabeli. Ta pozycja nie satysfakcjonuje nikogo w klubie – mówi Krzysztof Serafin, prezes spółki rugby Budowlani SA. – Mimo słabego startu wierzymy nadal, że nasza drużyna może odgrywać czołową rolę w rozgrywkach. Z tego powodu stawiamy sobie i zespołowi ambitne cele. Marzy się nam, aby ...


Rozszerzona zawartość newsa

Marzy się nam, aby w tym roku drużyna powalczyła o złoto. Dlatego systematycznie wzmacniamy zespół i staramy się zapewnić mu optymalne warunki do przygotowań.

Gruzin Toma Mchedlidze trenuje z wami?

– Oczywiście. I mogę zapewnić, że nie jest ostatnim naszym wzmocnieniem. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu będziemy mogli przedstawić kolejnych nowych zawodników.

Kto wzmocni Budowlanych?

– Nie mogę jeszcze podać personaliów, bo trwają ostatnie negocjacje. Chcemy najpierw podpisać dokumenty, a dopiero później przedstawić zawodników.

Szykujecie dla rugbistów ciekawe miejsce na zgrupowanie...

– Tak, nasi rugbiści polecą do Gruzji. Od 8 do 15 marca trenować będą w Batumi. Ekipa liczyć będzie 32 osoby.

Czyli finanse spółki są zadowalające?

– Staramy się, aby tak było. Nie ukrywamy, że istotną rolę w naszym budżecie ogrywają miejskie dotacje. Z tego powodu liczymy, że szybko uda się podpisać stosowne dokumenty z miastem. Naszym celem jest doprowadzanie do sytuacji, w której będzie można mówić o stabilnej sytuacji finansowej.

Po co lecicie do Gruzji, skoro w Polsce już wiosna?

– Kiedy planowaliśmy to zgrupowanie, nikt nie przypuszczał, że pogoda będzie tak łaskawa. Z drugiej jednak strony, nie wiadomo jeszcze, czym może nas zaskoczyć. Po drugie, treningi i sparingi z Gruzinami to wyłącznie same korzyści dla łódzkiego rugby. Będziemy mieli się od kogo uczyć. Przy okazji przecieramy szlaki. Nie można zatem wykluczyć, że naszym ślady podążą inne polskie drużyny i reprezentacja kraju.
źródło:Express Ilustrowany