Rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej... już w listopadzie.
Dodane przez Rugbus dnia 14-11-2013

Już 25 listopada rugbiści Master Pharm Budowlanych rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, która rozpocznie się cztery miesiące później. Ostatni mecz Budowlani rozegrali 19 października, gdy wygrali na wyjeździe z imiennikami z Lublina. Teoretycznie w tym roku powinni rozegrać jeszcze jeden ligowy pojedynek, ale z powodu obaw o warunki atmosferyczne i zbliżającego się meczu reprezentacji Polski postanowiono, że ...


Rozszerzona zawartość newsa

Ostatni mecz Budowlani rozegrali 19 października, gdy wygrali na wyjeździe z imiennikami z Lublina. Teoretycznie w tym roku powinni rozegrać jeszcze jeden ligowy pojedynek, ale z powodu obaw o warunki atmosferyczne i zbliżającego się meczu reprezentacji Polski postanowiono, że ostatnia kolejka zostanie przełożona na wiosnę.

Mimo tak długiej przerwy w rozgrywkach Budowlani nie będą mieli jednak długiego odpoczynku od rugby. - Do 25 listopada jesteśmy w okresie roztrenowania. Po jego zakończeniu rozpoczniemy okres przygotowań do rundy wiosennej - mówi Jarosław Bator, trener łodzian.

Rugbiści po wznowieniu zajęć będą trenować pięć razy w tygodniu - dwa razy na boisku i trzy razy pod dachem, czyli w hali i na siłowni. - Do tego będą zajęcia z boksu i na matach zapaśniczych - dodaje Bator. - Następnie będzie przerwa świąteczna, po której rozpoczniemy trwający trzy miesiące najważniejszy etap przygotowań. Planujemy w tym czasie dwa krótkie, czterodniowe obozy bądź jeden dłuższy, trwający tydzień. Miejsce nie jest jeszcze ustalone, ale wiadomo, że dojdzie do niego w lutym bądź marcu.
źródło:Sport.pl