Koniec kuriozalnej sytuacji w łódzkim rugby. Budowlani w ŁOZR.
Dodane przez Rugbus dnia 30-10-2013

To była jedna z najdziwniejszych sytuacji w łódzkim sprocie. Przodujący klub rugby w mieście – Master Pharm Budowlani – nie był członkiem Łódzkiego Okręgowego Związku Rugby, którego prezesem jest legendarny trener Ryszard Wiejski. A należą do związku takie kluby, jak: KS Budowlani, BBRC, RK Zduńska Wola, Gentlemens Łódź i Marlin Ozorków. Teraz jednak sytuacja się zmieni. Rugbowa spółka zgłosiła akces do ŁOZR. Rugbiści Budowlanych SA w ten weekend i następny mają wolne. Cała uwaga skupiona jest ...


Rozszerzona zawartość newsaTo była jedna z najdziwniejszych sytuacji w łódzkim sprocie. Przodujący klub rugby w mieście – Master Pharm Budowlani – nie był członkiem Łódzkiego Okręgowego Związku Rugby, którego prezesem jest legendarny trener Ryszard Wiejski.

A należą do związku takie kluby, jak: KS Budowlani, BBRC, RK Zduńska Wola, Gentlemens Łódź i Marlin Ozorków. Teraz jednak sytuacja się zmieni. Rugbowa spółka zgłosiła akces do ŁOZR.

Rugbiści Master Pharm Budowlani w ten weekend i następny mają wolne. Cała uwaga skupiona jest nie na rozgrywkach ligowych, a na meczach reprezentacji (na Sri Lance, a potem w pojedynku Pucharu Europy Narodów z Niemcami). Czy dojdzie do rozegrania jesienią awansem pierwszej kolejki rundy wiosennej ekstraligi, tego na razie nie wiadomo.

– Bez względu na rozstrzygnięcia będziemy trenować przynajmniej jeszcze do końca przyszłego tygodnia – mówi szkoleniowiec łodzian Jarosław Bator. – Choćby po to, żeby cały czas w dobrej formie byli nasi kadrowicze. A przypomnę, że w tej chwili w pierwszej reprezentacji mamy czterech graczy: Michała Mirosza, Adriana Ignaczaka, Sebastiana Łuczaka i Łukasza Żórawskiego.
źródło:Express Ilustrowany