Budowlani Łódź pokonali reprezentację Polski U19.
Dodane przez Rugbus dnia 11-10-2013


Na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej rozegrano w czwartek sparing pomiędzy zespołami Master Pharm Budowlanych Łódź i reprezentacją Polski do lat 19. Mecz zakończył się wynikiem 7:6 w przyłożeniach dla rugbistów z Łodzi. W drużynie U19 wystąpilło czterech młodych zawodników Budowlanych: Łukasz Kujawa, Maciej Wilczyński, Przemysław Kubus i Maciej Lidel .Na uwagę zasługuje przede wszystkim powrót na boisko Michała Mirosza, który ...


Rozszerzona zawartość newsa


Dwutygodniową przerwę na mecze reprezentacyjne łódzcy rugbiści postanowili wykorzystać na rozegranie sparingu. W czwartek do Łodzi przyjechała kadra Polski do lat 19, w której jest czterech zawodników Budowlanych. Spotkanie na SMS miało oczywiście jednego faworyta. Łodzianie regularnie zdobywali punkty i nie mieli najmniejszych problemów z ograniem młodych przeciwników. Warto dodać, że ostatnie pół godziny przed sparingiem poświęcono na przetrenowanie stałych fragmentów gry. Jasno więc widać, że w czwartkowym sparingu wynik był najmniej istotny, a trenerowi Jarosławowi Batorowi zależało po prostu na przetestowaniu różnych ustawień swojego zespołu.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim powrót na boisko Michała Mirosza, który zdobył aż trzy przyłożenia. - Jestem zadowolony ze sparingu, bo mogliśmy przetestować różne warianty i dać pograć zawodnikom, którzy w lidze grają mniej. Najlepiej prezentowaliśmy się w drugiej części meczu, gdy do składu weszli bardziej doświadczeni zawodnicy - opowiada Bator. - Warto również zwrócić uwagę, że w reprezentacji Polski zagrali Łukasz Kujawa, Maciej Wilczyński, Przemek Kubus i Maciej Lidel. Wszyscy pokazali się z dobrej strony i zdaniem selekcjonera mają duże szanse na udział w mistrzostwach Europy, które pod koniec października rozpoczną się w Portugalii.

Master Pharm Budowlani Łódź - Reprezentacja Polski U-19 7:6 (grano na przyłożenia)

Punkty dla Budowlanych: Mirosz 3, Łuczak 2, Abashidze, Czarniak po 1.