Ekstraliga - I liga 21.09.2013 - KS Budowlani Łódź przegrali - Budowlani SA Łódź rozbici przez Arkę. (Artykuły4)
Dodane przez Rugbus dnia 20-09-2013
KS Budowlani Łódź – Frogs Warszawa 10:19 (5:7)
Punkty dla Budowlanych: Marcin Urbaniak -10. Mecz wyrównany, ciekawe akcje z jednej jak i drugiej strony. Widać że nasi zawodnicy powoli się docierają. Spotkanie można uważać za udane czego dowodem były gromkie brawa od kibiców zgromadzonych na stadionie przy ulicy Górniczej.

Skład: Dutkiewicz Andrzej,Małecki Stanisław, Makota Damian, Walak Bartłomiej, Zabokrzycki Cezary, Pędziwiatr Paweł, Wezgowiec Patryk, Stępień Paweł, Taborek Piotr, Plich Dominik, Dąbrowski Jarosław, Majcherczyk Krzysztof, Szczepaniak Kamil, Małecki Bogumił, Urbaniak Marcin, Wieczorek Adam, Starna Jakub, Woroniak Rafał.

RC Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 81:8 (43:3)
Punkty Budowlani: Tomasz Kozakiewicz -3, Łukasz Kujawa -5.
Skład:Kościelski Bartosz, Gil Rafał, Stępień Szczepan, Karpiński Piotr, Jamroz Mateusz, Kotasa Paweł, Kujawa Łukasz, Ignaczak Adrian, Żórawski Łukasz, Czarniak Łukasz, Abashidze Mindia, Kozakiewicz Tomasz, Łuczak Sebastian, Matyjak Mateusz, Orłowski Maciej oraz Szulc Krzysztof, Kubus Przemysław, Rydzyński Łukasz, Bilicki Mateusz, Domański Jakub, Similski Rafał, Wilczyński Maciej.

Rozszerzona zawartość newsa


Nie było sensacji w Gdyni. Grająca na swoim boisku Arka nie miała najmniejszych problemów z ograniem Master Pharm Budowlanych Łódź, gromiąc ich aż 81:8.
Przed tygodniem łodzianie odnieśli sensacyjne zwycięstwo nad broniącą tytułu Lechią Gdańsk. Tym razem czekała ich jednak o wiele trudniejsza przeszkoda, bo choć Arka jest "tylko" wicemistrzem, to jednak od początku sezonu prezentuje się o wiele lepiej od gdańszczan. Potwierdził to sobotni mecz w Trójmieście, w którym od początku na boisku istniała praktycznie jedynie drużyna gospodarzy. Arkowcy zdominowali Budowlanych w każdym elemencie gry, a ich przewaga w młynie czy lepsze przygotowanie fizyczne od razu rzucały się w oczy.

Efektem tego były kolejne zdobywane przyłożenia - gdynianie już po niespełna półgodzinie gry zdobyli bonusowy punkt, a na przerwę schodzili z aż 43-punktowym prowadzeniem. Można więc powiedzieć, że liczba zdobywanych przez nich punktów rosła wprost proporcjonalnie do rozegranych minut. Identycznie było zresztą w drugiej części gdy, w której Budowlani stracili kolejnych sześć przyłożeń. Wynik spotkania w ostatniej minucie przypieczętował były zawodnik łodzian Tomasz Stępień, który ustalił go na 81:8.

Po czterech kolejkach ekstraligi Budowlani, którzy zostali ukarani walkowerem za mecz z Posnanią, zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź 81:8 (43:3)

Punkty: Banaszek 26, Grabowski 15, Perzak 10, Rakowski, Sirocki, Zdunek, Hawrysiuk, Szrejber, Stępień - Kujawa 5, Kozakiewicz 3.

Budowlani: Kościelski, Gil, Stępień, Karpiński, Jamroz, P. Kotasa, Kujawa, Ignaczak, Żórawski, Czarniak, Abashidze, Kozakiewicz, Łuczak, Matyjak, Orłowski. Zagrali również: Kubus, Rydzyński, Bilicki, Domański, Similski, Wilczyński.
źródło:gazeta.pl


Pozostałe wyniki:

EKSTRALIGA
Runda IV - 21/22.09.2013

MKS Ogniwo Sopot - KS Posnania Poznań 31:29 (12:14)
Ogniwo: Robert Olszewski 15, Mateusz Mrowca 5, Thomas Hine 5, Łukasz Szablewski 6
Posnania:Daniel Gdula 9, Hugo Noszczyk 5, Patryk Borowczak 5, Sebastian Gruszczyński 5, Robert Bosiacki 5
Sędziowie:Reks, Kościelniak, Zeszutek.

RC Orkan Sochaczew - KS Budowlani Lublin 23:16 (16:6)
sędziowali:Szostek, Michałkiewicz, Piotrowicz.

RC Lechia Gdańsk - Awenta MKS Pogoń Siedlce 16:24 (13:7)
Lechia: Rafał Janeczko 11, Wantoch-Rekowski 5.
Pogoń: Tomasz Gasik 14, Sebastian Mróz 5, Grzegorz Muszyński 5
sędziowali:Zeszutek, Reks, Kościelniak.

RC Arka Gdynia - Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 81:8 (43:3)
Arka: Dawid Banaszek
Budowlani: Łukasz Kujawa 5, Tomasz Kozakiewicz 3.
sędziowali:Szczepański, Marciniak, Baniewicz.


I liga


Juvenia Kraków - Czarni Pruszcz Gdański 76:15 (45:15)
Alfę Bydgoszcz - Skra Warszawa 0:92

----------------------------------------------------------------------------KLĘSKA W GDYNI


24 września 2000 roku Budowlani Łódź przegrali w Gdyni 0:69 i przez niemal 13 lat była to najwyższa porażka jaka ponieśli nasi rygbiści. Do wczoraj, gdyż na Narodowym Stadionie Rugby Arka rozbiła Budowlanych 81:8.

Niestety potwierdziły się przedmeczowe obawy. Trener Bator nie mógł zabrać do Gdyni kilku podstawowych zawodników, dość powiedzieć, że na pozycji młynarza wystąpił Rafał Gil, który jeszcze niedawno zagrał w meczu oldboyów na klubowym jubileuszu. Osłabieni Budowlani nie potrafili przeciwstawić się drużynie wicemistrzów Polski, którzy przewyższali nas w każdym elemencie gry. Indywidualnie jak i zespołowo Arka była drużyna lepszą i zasłużenie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Nasi zawodnicy muszą przełknąć gorycz porażki i szybko otrząsnąć się po tym szoku ponieważ już za tydzień gramy z Ogniwem Sopot, z którym trzeba zdobyć ligowe punkty.RC Arka Gdynia - Mastrer Pharm Budowlani S.A. Łódź - 81:8 (43:3)

sędziowali: Szczepański, Baniewicz, MarciniakPunkty dla Budowlanych: Kujawa 5, Kozakiewicz 3

Punkty dla Arki: Banaszek 26, Grabowski 15, Perzak 10, Rakowski 5, Sirocki 5, Stępień 5, Hawrysiuk 5, Zdunek 5, Szrejber 5Budowlani: Kościelski, Gil, Stępień, Karpiński, Jamroz, Kotasa Paweł, Kujawa, Ignaczak, Żórawski, Czarniak, Abashidze, Kozakiewicz, Łuczak, matyjak, Orłowski. Rezerwowi: Szulc, Kubus, Rydzyński, Bilicki, Domański, Similski, Wilczyński

Arka: Kwiatkowski, Wojaczek, Bysewski, Perzak, Zdunek, Olejniczak, Raszpunda, Grabowski, Szostek, Banaszek, Rakowski, Szrejber, Simionkowski, Sirocki, Stępień. Rezerwowi: Siemaszko, Bartkowiak, Plichta, Korbolewski, Prabucki, Hawrysiuk
źródło:rugbylodz.pl

---------------------------------------------------------------------------------------


Osiemdziesiątka z Budowlanymi .


Budowlani przed tygodniem wygrali z Lechią, ale w Gdyni od początku pytanie brzmiało, jak wysokie zwycięstwo odniosą gospodarze. Worek z punktami rozpruło przyłożenie Karola Perzaka. Już do przerwy "Buldogi" zapracowali na punkt bonusowy.

Po wznowieniu gry po zmianie stron, aby czasem rywalom nie przyszło podjąć walki, od razu przyłożył Władysław Grabowski. Przewaga gdynian rosła, mimo że dochodziło do roszad w składzie.

Jedynym minusem po stronie gospodarzy tego spotkania jest to, że Arka po raz pierwszym w tym sezonie dała się rywalom przetrzeć na własne pole punktowe.

-Nie wiem, co powiedzieć po takim meczu... Łódź nie przyjechała w optymalnym składzie. My zagraliśmy dobre spotkanie, zdominowaliśmy rywali w każdym elemencie. Jak tak dobrze szło, to walczyliśmy do końca, choć pozwoliłem zaprezentować się też wszystkim rezerwowym - mówi Maciej Stachura, szkoleniowiec Arki.
źródło:trójmiasto.pl

---------------------------------------------------------------------------------------Po łódzkich rugbistach przejechał się walec.


Drużyna Master Pharm Budowlani uległa w Gdyni liderowi tabeli Arce aż 8:81. To trzecia tak wysoka porażka w historii klubu. W 1995 r. Budowlani przegrali z Lechią Gdańsk 3:85, a w 1995 z AZS AWF Warszawa 10:80. – Przejechał się po nas sportowy walec – mówi kierownik drużyny Grzegorz Białkowski. Brak pięciu czołowych zawodników: Mirosza, Justyńskiego, braci Szczukockich, Dułki oraz kontuzja Żórawskiego sprawiły, że nie miał kto zatrzymać silnych, szybkich, zdecydowanych graczy lidera. Przez III linię młyna łodzian rywale przechodzili jak przez masło. Na ich drodze stawał łącznik ataku lżejszy od rywali o dobre 30 kilogramów.
Na dodatek znów trzeba było łatać skład. Mirosz był w Gdyni, bardzo chciał grać, ale uniemożliwiła mu tokontuzja mięśnia dwugłowego.

W tej sytuacji po raz pierwszy w III linii młyna wystąpił Ignaczak, a po czterech latach przerwy w składzie pojawił się Gil. Sklecony w ostatniej chwili skład musiał ponieść klęskę w walce z grającym w najsilniejszym zestawieniu liderem. Pytanie tylko, co dalej z rugby w Łodzi?

Arka Gdynia – Master Pharm Budowlani 81:5 (43:3)
Punkty Arka: Perzak 10, Banaszek 26, Rakowski 5, Grabowski 15, Sirocki 5, Zdunek 5, Hawrysiuk 5, Szrejber 5, Stępień 5. Budowlani: Kozakiewicz 3, Kujawa 5.
Master Pharm Budowlani: Kościelski, Gil (51, Kubus), Stępień, Karpiński (57, Rydzyński), Jamroz (60, Bilicki), P. Kotasa, Kujawa, Ignaczak, Żórawski (29, Bilicki), Czarniak (75, Similski), Abashidze, Kozakiewicz, Łuczak, Matyjak (71, Domański), Orłowski. W pozostałych meczach 4. kolejki: Ogniwo Sopot – Posnania Poznań 31:29 (12:14), Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 23:16 (16:6) Lechia Gdańsk – Awenta Pogoń Siedlce 16:24 (13:7).

źródło:Express Ilustrowany