Siódemki walczą o mistrzostwo Polski.
Dodane przez Rugbus dnia 17-08-2013

Dziś i jutro, na stadionie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego, przy ul. Milionowej 12, rozegrany zostanie turniej o mistrzostwo Polski w rugby siedmioosobowym, olimpijskim. W łódzkim turnieju weźmie udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie B rywalami zespołu Master Pharm Budowlani SA Łódź będą: Lechia Gdańsk, Posnania Poznań, Budowlani Lublin i Juvenia Kraków, zaś w grupie A wystąpią: Aventa MKS Pogoń Siedlce, Czarni Pruszcz Gdański, Orkan Sochaczew, AZS AWFiS Gdańsk i Juvenia Kraków. Dzisiejsze mecze rozpoczną się o godz. 14. Pierwszym przeciwnikiem łodzian będzie bardzo silna drużyna gdańskiej Lechii, a następnie, o godz ....


Rozszerzona zawartość newsa
W łódzkim turnieju weźmie udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie B rywalami zespołu Master Pharm Budowlani SA Łódź będą: Lechia Gdańsk, Posnania Poznań, Budowlani Lublin i Juvenia Kraków, zaś w grupie A wystąpią: Aventa MKS Pogoń Siedlce, Czarni Pruszcz Gdański, Orkan Sochaczew, AZS AWFiS Gdańsk i Juvenia Kraków. Dzisiejsze mecze rozpoczną się o godz. 14. Pierwszym przeciwnikiem łodzian będzie bardzo silna drużyna gdańskiej Lechii, a następnie, o godz.15. Juvenia, o godz. 16.30 Posnania i o godz. 17.30 Budowlani Lublin.

W niedzielę początek zawodów o godz. 10.30. Walka o brązowy medal rozpocznie się o godz. 14.40, zaś wielki finał o godz. 15 i trwać będzie 2 x 10 min, zaś w eliminacjach i w spotkaniu o 3 miejsce 2 x 7 min.

Jakie szanse w tej rywalizacji mają zawodnicy łódzkich Budowlanych?

– Według mego rozeznania nasz zespół ma spore szanse, aby awansować do wielkiej czwórki – stwierdza Jarosław Bator, trener łódzkiej drużyny. – Mamy czterech reprezentantów Polski: Mateusz Matyjak, Paweł Kotasa, Maciej Wilczyński i Łukasz Czarniak. Nasza kadra klubowa stała się silniejsza, w stosunku do minionego sezonu, ponieważ pozyskaliśmy kilku dobrych zawodników ze Zgierza, których opiekunem szkoleniowym jest Przemysław Pietrzak.

A które drużyny, obok łodzian, mają, pańskim zdaniem, największe szanse powalczyć o jeden z medali?

– Trudno mi jest, przed rozpoczęciem turnieju, bawić się w wieszcza, ale największych faworytów do walki o medale upatruję w gdańskiej Lechii, w Czarnych Pruszcz, Orkanie Sochaczew, Posnani, a także naszej drużynie.

Siódemki to gra na ogół bardzo szybka, dynamiczna. Jaka formacja w tej specyficznej odmianie rugby odgrywa największą rolę?

– Formacja obronna, która ma nie tylko za zadanie skutecznie bronić dostępu na własne przedpole, ale także organizować szybkie kontrnatarcia. Dużo pracy na treningach poświęciliśmy na odpowiednie skonsolidowanie właśnie tej formacji. Ale odpowiedź na pytanie: jak jesteśmy silni?, dadzą nam dopiero mecze w turnieju o mistrzostwo Polski.
źródło:Express Ilustrowany