Tomasz Kozakiewicz: Nie zasłużyliśmy na ten finał.
Dodane przez Rugbus dnia 12-06-2013

Nie jest tajemnicą, że nastroje w zespole rugbistów Master Pharm Budowlani nie są najlepsze. Nie może być inaczej, skoro po raz pierwszy od lat łodzianie nie zagrają w finale ekstraligi. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Mirosława Żórawskiego zostali wyeliminowani po dwóch wysoko przegranych meczach półfinałowych przez Lechię Gdańsk. W najbliższą sobotę Budowlani zmierzą się na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi (ul. Milionowa) z MKS Pogonią Siedlce. To spotkanie o brązowy medal w lidze rozpocznie się o godz. 17. Budowlanym zależy na zdobyciu tego medalu? ...


Rozszerzona zawartość newsa

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Mirosława Żórawskiego zostali wyeliminowani po dwóch wysoko przegranych meczach półfinałowych przez Lechię Gdańsk. W najbliższą sobotę Budowlani zmierzą się na boisku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi (ul. Milionowa) z MKS Pogonią Siedlce. To spotkanie o brązowy medal w lidze rozpocznie się o godz. 17.

Budowlanym zależy na zdobyciu tego medalu?

Tomasz Kozakiewicz (atakujący łódzkiej drużyny): - Oczywiście, że tak. Gdybyśmy w tym sezonie w ogóle nie stanęli na podium, byłaby to wręcz katastrofa. Choć mam świadomość, że i tak nie będziemy się zbytnio cieszyć po tych rozgrywkach.

Wszyscy zgodnie powtarzaliście, że interesuje was tylko złoty medal...

- Co mam powiedzieć? Naprawdę wierzyłem, że damy radę. Niestety, zostaliśmy zdominowani przez zespół z Gdańska. Można nawet stwierdzić, że zmiażdżeni. Twardo stoję na ziemi, więc nie zamierzam szukać tanich usprawiedliwień. Wprawdzie Lechia miała szerszą kadrę i większą możliwość manewru, ale to nas nie tłumaczy. Zawiedliśmy. Nie zasłużyliśmy na ten finał.

Jaka przyszłość czeka Budowlanych?

- Nie chciałbym się w tej kwestii wypowiadać. To przecież nie zależy ode mnie. Proszę pytać kogoś innego.
źródło:Express Ilustrowany