Mokro, błotno ale radośnie.
Dodane przez Rugbus dnia 05-06-2013

Wyjść na boisko, pokazać że rugby daje radość. Nie straszne było poranne zamglenie i potężne kałuże na boisku po nocnej nawałnicy. Dzieci z sześciu łódzkich szkół podstawowych (SP1, SP 30, SP 58, SP 65, SP 81, SP 153) pokazały, że BAWIĆ SIĘ Z RUGBY potrafią. Ośmioletnia tradycja rozgrywania zawodów „Bawimy się z rugby” nie została przerwana. I o dziwo! Okazało się, że dobrze rozpoczęte zawody i uśmiechnięte buzie dzieci, rozegnały wiszące nad stadionem przy Górniczej 5 bure, smutne chmury. Mecze fazy finałowej rozgrywane były przy przebijających się promieniach słońca, a uroczystość wręczania nagród odbyła się przy błękitnym niebie i blasku medali. Również dzieci, które ...


Rozszerzona zawartość newsa


Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Wyjść na boisko, pokazać że rugby daje radość. Nie straszne było poranne zamglenie i potężne kałuże na boisku po nocnej nawałnicy.
Dzieci z sześciu łódzkich szkół podstawowych (SP1, SP 30, SP 58, SP 65, SP 81, SP 153) pokazały, że BAWIĆ SIĘ Z RUGBY potrafią. Ośmioletnia tradycja rozgrywania zawodów „Bawimy się z rugby” nie została przerwana. I o dziwo! Okazało się, że dobrze rozpoczęte zawody i uśmiechnięte buzie dzieci, rozegnały wiszące nad stadionem przy Górniczej 5 bure, smutne chmury. Mecze fazy finałowej rozgrywane były przy przebijających się promieniach słońca, a uroczystość wręczania nagród odbyła się przy błękitnym niebie i blasku medali.
Również dzieci, które nie uczestniczyły w meczach rugby miały co robić. Młodzież z XXXI LO w Łodzi przygotowała dla nich zestaw gier i zabaw przypominających, że nie tylko komputer jest odskocznią od zajęć szkolnych. Gra w klasy, gra w gumę, klipa, skakanki, konkursy rysunkowe, kalambury, pokaz cheerleaderek z SP 30, pokaz tresury psów to zajęcia, które wypełniły przerwy pomiędzy meczami. Co prawda przybyło mniej uczestników zabawy niż spodziewali się organizatorzy, ale trybuny i boiska tętniły gwarem, brawami i okrzykami dla wszystkich rozgrywanych konkurencji sportowych.

A rugby! Na boiska wybiegło 160 zawodników w trzech kategoriach wiekowych, a właściwie klasowych. IV, V, VI klasy, każda ekipa w innym kolorze koszulek ufundowanych przez współorganizatora akcji Rotary Club Łódź – kolorowo i spontanicznie. Przypomnijmy, że większość dzieci nie trenuje w klubach, a w szkołach ma styczność co najwyżej z rugby tag. A tu – na boisku Budowlanych – gra w kontakcie, z „szarżą”, z prawdziwym przykładaniem punktów. To dopiero radość i satysfakcja! A te rozprute koszulki! To przecież już tylko krok do poważnego rugby. Eh! Tylko te treningi, zgrupowania, nauka. „Trenerze nie można by tak na skróty?”. Nie! Poniedziałki, wtorki, czwartki 16.00 Górnicza 5!

Oficjalne wyniki. Proszę media o chwilę skupienia. Są! Chociaż tak naprawdę nie to było najważniejsze. Pytanie Pani Marty Woźniak z łódzkiej TVP3 „Czy dobrze się bawiliście?” i odpowiedź „tak!!!” to podsumowanie turnieju.

Tabelki: klasy IV – miejsce VI – SP 58
miejsce V – SP 1
miejsce IV – SP 65
miejsce III – SP 81
miejsce II – SP 153
miejsce I – SP 30
klasy V – miejsce IV – SP 65
miejsce III - SP 153
miejsce II – SP 58
miejsce I – SP 30
klasy VI – miejsce VI – SP58
miejsce V – SP 65
miejsce IV – SP 153
miejsce III – SP 81
miejsce II – SP 30
miejsce I – SP 1

Generalnie najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 30 z Łodzi z ulicy Rysowniczej.
Aby „Bawimy się z rugby” mogło być świętem dzieci przyczynili się do tego współorganizatorzy, sponsorzy i darczyńcy: Rotary Club Łódź, Rossman, Dywilan, Aquator, ZWiK Łódź, Cementownia Warta, Pamso, Burning Lion, RMB. Medialnie wsparli nas TVP3 Łódź, Radio Łódź, Express Łódzki i Dziennik Łódzki. Sprawozdanie z imprezy oraz kilkaset zdjęć możecie obejrzeć na stronach www.budowlanilodz.dbv.pl oraz na FB – Rugby Dzieci.

Od strony sportowej dziękujemy bardzo zawodnikom KS Budowlani Łódź z grup kadetów i młodzików za bardzo sprawnie i dobrze przeprowadzone sędziowanie.
Pozostałym pomocnikom po prostu dziękuję!
Zbyszek Jurzysta