Budowlanych może zabraknąć w finale.
Dodane przez Rugbus dnia 28-05-2013

Pierwszy raz od 10 lat rugbistów Budowlanych Łódź może zabraknąć w finale mistrzostw Polski. Od 2003 roku łodzianie zawsze grali o złoto, z czego cztery razy Budowlani zwycięsko kończyli finał. Po sobotniej, wysokiej porażce z Lechią Gdańsk 18:38, w pierwszym półfinale rozegranym na stadionie Widzewa, awans Budowlanych do finały chyba jest już niemożliwy. Trudno spodziewać się, że łodzianie odrobią z nawiązką straty z Łodzi na boisku w Gdańsku. Przypomnijmy dorobek łodzian z ostatnich 10 sezonów. Pierwsze trzy ...


Rozszerzona zawartość newsa

Po sobotniej, wysokiej porażce z Lechią Gdańsk 18:38, w pierwszym półfinale rozegranym na stadionie Widzewa, awans Budowlanych do finały chyba jest już niemożliwy. Trudno spodziewać się, że łodzianie odrobią z nawiązką straty z Łodzi na boisku w Gdańsku.

Przypomnijmy dorobek łodzian z ostatnich 10 sezonów. Pierwsze trzy mecze o mistrzostwo Polski Budowlani przegrali (z Ogniwem i dwa razy z Arką). W 2006 r. Budowlani wygrali w finale z Folcem, podobnie rok później z Arką.

W 2008 r. znów było "tylko" srebro po porażce Budowlanych z Folcem. Kolejne dwa tytułu mistrza Polski Budowlani wywalczyli w 2009 r. z Arką i w 2010 z Lechią.

Dwa ostatnie sezony to wicemistrzostwo Polski łodzian po porażkach z Arką i Lechią w finale.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski w rugby prowadzi AZS-AWF Warszawa, który 16 razy był mistrzem kraju, przed Lechią Gdańsk 11, Ogniwem Sopot 9, Skrą Warszawa 6 i Budowlanymi Łódź 5. Łodzianie zdobyli jeszcze 8 razy srebro i 5 razy brązowe medale.
źródło:Dziennik Łódzki