Legia Warszawa podpisała umowę z sekcją rugby.
Dodane przez Rugbus dnia 10-05-2013

W poniedziałek swoją oficjalną działalność rozpoczęła sekcja rugby Legii Warszawa. Pierwszym ruchem nowo powstałego zespołu było podpisanie umowy z Legią. Na podstawie zawartego porozumienia sekcja rugby będzie używała herbu oraz nazwy Legia Warszawa podczas meczów ligowych. Do tego w niedzielę na boisku bocznym przy Łazienkowskiej 3 odbędzie się nabór do drużyny seniorskiej sekcji rugby. - W najbliższym czasie będziemy zawierali podobne porozumienia z pozostałymi sekcjami. Chcemy w ten sposób uhonorować ich wybitne dokonania. Na początku ...


Rozszerzona zawartość newsa

Na podstawie zawartego porozumienia sekcja rugby będzie używała herbu oraz nazwy Legia Warszawa podczas meczów ligowych. Do tego w niedzielę na boisku bocznym przy Łazienkowskiej 3 odbędzie się nabór do drużyny seniorskiej sekcji rugby.

- W najbliższym czasie będziemy zawierali podobne porozumienia z pozostałymi sekcjami. Chcemy w ten sposób uhonorować ich wybitne dokonania. Na początku podpisaliśmy umowę z sekcją rugby, która naszym zdaniem jest bardzo rozwojowa – powiedział dyrektor wykonawczy Legii, Jakub Szumielewicz.

- Sekcja rugby działa już od pewnego czasu. Kilka miesięcy temu postanowiliśmy ją powołać do życia. Od dzisiaj oficjalnie możemy występować jako Legia Warszawa. Mamy swoje ambicje sportowe i wierzymy, że w niedalekiej przyszłości, podobnie jak zawodnicy na boisku piłkarskim, będziemy walczyli o tytuł najlepszych w kraju - dodał przedstawiciel sekcji rugby, Marcin Stolarz.

Chociaż sekcja rugby jest najmłodszą w legijnej rodzinie, to już może pochwalić się pierwszymi sukcesami. W czerwcu ubiegłego roku rugbiści Legii, jeszcze jako RC Wojskowi, wygrali turniej Elavon Warsaw Tens 2012, a podczas ferii zimowych na terenie dzielnicy Bemowo zorganizowali najmłodszym warszawiakom zajęcia rugby w ramach akcji "Zima w mieście".
źródło:Onet.pl