Najlepsi byli gracze młyna.
Dodane przez Rugbus dnia 09-05-2013

W sobotę o godz. 17 na stadionie przy al. Piłsudskiego mecz na szczycie i zarazem rewanż za zeszłoroczny finał mistrzostw Polski. W Łodzi zmierzą się mistrz kraju - Lechia Gdańsk z wicemistrzem - Master Pharm Budowlani. Emocje gwarantowane.Dwa ostatnie ligowe spotkania, zakończone zwycięstwem łodzian (z Posnanią 47:7 i z Orkanem Sochaczew 48:18) były przygrywką do tego emocjonującego pojedynku. W meczu w Sochaczewie najlepiej zagrali ...


Rozszerzona zawartość newsa

Dwa ostatnie ligowe spotkania, zakończone zwycięstwem łodzian (z Posnanią 47:7 i z Orkanem Sochaczew 48:18) były przygrywką do tego emocjonującego pojedynku. W meczu w Sochaczewie najlepiej zagrali zawodnicy formacji młyna - Merab Gabunia i Michał Mirosz. Gruzin grał na swoim wysokim poziomie, a Michał walczył za dwóch tak w obronie, jak i w ataku. Od postawy obu zawodników wiele będzie zależeć w meczu z Lechią.Sukces Budowlani zawdzięczają znakomitej końcówce.

Dlaczego od początku spotkania nie potrafią dominować na boisku?

- Moi podopieczni za bardzo przejmują się na tym, co robi ich rywal. Zbyt często dyskutują z arbitrami. Powinni skoncentrować się na sobie, swojej grze, od początku realizować nakreślone zadania taktyczne. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie w sobotnim pojedynku z gdańszczanami - mówi trener zespołu Mirosław Żórawski.

Noty dla zawodników Master Pharm Budowlani za mecz z Orkanem:
Kościelski 5, Ignaczak 6, Gabunia 7, Justyński 6 (Karpiński II 4), Dudkowski 6, Gugushvili 6, Kowalewski 5 (Fortuna 4), Mirosz 7 (zmiana czasowa Kubus), Abashidze 6, Sokhadze 6, Matyjak 6, Gomulak 5 (P. Kotasa 5), Łuczak (Orłowski 5, Szczepański 3), Ząbczyński 5 (K. Kotasa 4), Kozakiewicz 6.
Źródło:Express Ilustrowany (pas)